Доступність посилання

ТОП новини

Переселенці восени прийдуть під ОДА, якщо влада не зверне на них уваги – заступник мера Харкова


Українська влада повинна терміново замислитися над подальшою долею тимчасових переселенців, бо всі передбачення розвитку антитерористичної операції засвідчують, що протистояння не завершиться до кінця літа, заявила заступник міського голови Харкова Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, найгострішою проблемою для Харкова є відсутність житла для людей, які виїхали з Донецької і Луганської областей.

« Люди, які виїжджають з міст Донеччини, це міські жителі. І всі хочуть жити в місті. Всі пропозиції, пов’язані з житлом у області, взагалі не сприймаються, а якщо й приймаються, то тимчасово, всі хочуть жити в місті. А вільної площі в самому Харкові немає, у нас люди стоять по 20-25 років у черзі на житло, тому перспективи щодо забезпечення їх житлом у місті немає», – сказала заступник міського голови.

Світлана Горбунова-Рубан прогнозує погіршення соціально-гуманітарного стану вимушених переселенців із настанням холодів, оскільки більшість приміщень дитячих таборів, будинків відпочинку не мають опалення.

«Враховуючи прогнози експертів, політологів, які говорять, який би варіант розвитку АТО не розгортався, все одно це надовго. Ось вони живуть в таборах відпочинку дітей – куди ми маємо переселяти людей, коли почнуться дощі, коли прийдуть осінні холоди? Куди прийдуть люди? Вони прийдуть під обладміністрацію», – заявила Горбунова-Рубан.

Чиновниця наголосила, що стан переселенців погіршується ще й невизначеністю статусу людей з юридичної точки зору.

«Чого ми не розуміємо, і не розуміють самі люди: назвати їх переселенцями не можна, тому що статус переселенця передбачає забезпечення житлом. Назвати їх вимушеними мігрантами теж не можна, як це намагаються відобразити автори деяких законів. Еміграція передбачає переміщення з іншої країни. Це люди, тимчасово переміщені у зв’язку з непередбаченими обставинами. На сьогоднішній день у цих людей немає ніякого статусу, і,на жаль, у мене є відчуття, що ніхто цим не стурбований», – наголосила Світлана Горбунова-Рубан.

На початку цього місяця в ЮНІСЕФ наголосили, що від початку конфлікту на сході звідти виїхали понад 50 тисяч людей, половина з них діти.

Дивитись коментарі (4)

XS
SM
MD
LG