Доступність посилання

ТОП новини

Заборона реклами може означати кінець російського платного ТБ


Десятки малих російських телевізійних каналів можуть закритися після того, як законодавці ухвалили закон про заборону реклами на кабельних і супутникових каналах. Цей закон також посилює нинішнє панування державних телеканалів на ринку реклами, говорять експерти.

Несподіваний законопроект Державна дума Росії блискавично ухвалила минулого тижня – три обов’язкових читання провели всього за дві сесії.
Закон не вплине на «національні, універсально доступні» телеканали, а також ті, які мають ліцензію на наземне ефірне мовлення. Тобто, всі державні канали, які наразі домінують в російському телебаченні.

Захисники законопроекту кажуть, що він спрямований на завершення нечесної конкуренції на телевізійному ринку, адже платні канали, начебто, мають переваги завдяки змішаним схема фінансування, а саме, абонентській платі та рекламі. У той самий час безкоштовні канали обмежені лише рекламою.

Але керівники 15 платних каналів, у тому числі Наталія Сіндєєва з опозиційного «Дождь ТВ», написали листа в уряд, попереджаючи, що заборона буде означати кінець для більше ніж половини кабельних і супутникових каналів Росії.

«Виключення рекламної моделі поставить близько 150 платних тематичних каналів на межу виживання, – йдеться в листі. – Підвищення оплати за телевізійні послугу може привести до зрозумілого невдоволення споживачів».

Автори листа також попередили, що новий закон буде болючим і для малого та середнього бізнесу, представники якого рекламуються на платних телеканалах, адже «тільки представники великого бізнесу можуть собі дозволити рекламу на державних каналах».

Витіснення незалежно-налаштованих каналів

Багато експертів вважають, що Росія має ухвалити закони, які б регулювали передплати та платежі за платні телеканали, кількість яких різко зросла за останнє десятиліття. Але мало хто вважає, що заборона реклами є правильним рішенням.

«У платних каналів дійсно немає єдиної системи оплати, тому впорядкувати їх з якогось боку необхідно, – вважає телевізійний критик російської газети «Комсомольская правда» Олександр Мельман. – Але я не розумію, при чому тут комерційна реклама, тому що у нас все ще є ринкова економіка. Тому канали можуть виживати в тому числі і таким чином. Це нормально».

Мельман каже, що цей закон, можливо, ухвалили заради того, щоб уникнути існування незалежно-налаштованих каналів як «Дождь ТВ» на російському медіа-ринку за допомогою реклами. У той самий час це допоможе зберегти практично повну монополію державних телеканалів на телевізійну рекламу.

За даними Асоціації комунікаційних агентств Росії, на долю безкоштовних широкомовних каналів припадає понад 97 відсотків ринку телевізійної реклами в країні, які у минулому році заробили на цьому 4.4 мільярда доларів.

Матеріал підготували Клер Біґ та Анна Шаманська.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG