Доступність посилання

ТОП новини

Росія вважає Сенцова своїм громадянином, тому він не може зустрітися з консулом України – Лутковська


Олег Сенцов
Олег Сенцов

Росія вважає кримчанина, режисера Олега Сенцова російським громадянином, тому йому не дали можливості зустрітися з українським консулом, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

За її словами, Сенцова автоматично, без його згоди, записали у громадяни Росії.

«Російська Федерація, як відомо, ухвалила законодавство, згідно з яким набуття російського громадянства для жителів Криму проходило автоматично. Лише коли особа самостійно не відмовиться від російського громадянства. Для цієї відмови було виділено лише місяць», – сказала Лутковська.

Вона долала, що Сенцов на той час вже перебував у слідчому ізоляторі і фізично не міг відмовитися від російського громадянства, а відтак – російське громадянство він набув фактично примусово.

Омбудсмен зауважила, що, незважаючи на те, що Сенцов продовжує бути громадянином України, Росія відмовила йому у зустрічі з консулом України, вважаючи його громадянином Росії.

«У зв’язку з цим я звернулася до омбудсмена Російської Федерації, але ще пройшло занадто мало часу, оскільки звернення було направлене лише на початку цього тижня», – сказала Лутковська.

7 липня суд у Москві продовжив до 11 жовтня арешт українського режисера Олега Сенцова, обвинуваченого в підготовці терактів у Криму.

Олега Сенцова і ще трьох громадян України співробітники ФСБ Росії затримали у травні у Криму. Геннадія Афанасьєва, Олексія Чірнія, Олександра Кольчена та Олега Сенцова звинувачують у підготовці терактів у Сімферополі, Ялті та Севастополі. ФСБ Росії називає їх активістами «Правого сектору», однак українська радикальна організація це спростовує.

З вимогою звільнити Олега Сенцова до президента Росії раніше зверталися відомі у світі кінорежисери: Педро Альмодовар, Бертран Таверньє, Кен Лоуч, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі та інші.

Олег Сенцов зняв фільм «Гамер» у 2011 році, і ця стрічка потрапила у програму Роттердамського кінофестивалю. Минулого року режисер отримав приз за проект нової стрічки «Носоріг», зйомки якої мав почати влітку.

XS
SM
MD
LG