Доступність посилання

ТОП новини

Брехня ЗМІ Росії: Олега Скрипку переслідує СБУ


Олег Скрипка
Олег Скрипка

Російські ЗМІ вкотре намагаються погіршити відносини України з Європою. Цього разу, вони лякають українців реституцією і польськими судовими позовами. Водночас, російський інтернет-таблоїд заявив, що Олега Скрипку переслідувала СБУ за бажання співати з російською поп-зіркою Валерією, яка відкрито підтримує політику Володимира Путіна.

Російський державний телеканал «Россия-24» розповів своїм глядачам про «черговий економічний капкан», який начебто очікує Україну після підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

«Мова йде про давно забуте явище, реституцію. На землі Галичини, наприклад, вже претендують 80 тисяч поляків. Судові позови вже давно виграні, нащадки власників чекають тільки потрібних законів. Це далеко не всі, хто вважає, що українці повинні ділитися», – розповідає ведучий новин «Россия-24».

Однак, як розповів Радіо Свобода виконавчий директор Фундації українсько-польської співпраці PAUCI Ян П’єкло, це чергова вигадка російської пропаганди. На його думку, подібною інформацією російські ЗМІ намагаються посварити поляків і українців. У конкретному випадку – західних українців.

«Я не думаю, що реституція – це реальне питання. Реальне питання полягає в тому, щоб знайти привід для погіршення польсько-українських відносин. Єдиний коментар, який я можу дати з цього приводу, – це просто фантастика», – сказав П’єкло.

За його словами, Польща вже надала компенсацію тим полякам, хто втратив будь-яку власність в Україні чи Білорусі. «Їм було б доволі складно отримати ще й другу компенсацію», – пояснив П’єкло.

«СБУ погрожує Скрипці через співачку Валерію»

Лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка відмовився виступати на концерті російської співачки Валерії у Лондоні через, мовляв, погрози Служби безпеки України. Таку інформацію опублікувало на своїх сторінках російське інтернет-видання Super.

Концерт має відбутися у жовтні у лондонському Royal Albert Hall. Однак, через тиск з боку правоохоронних органів Скрипка відмовився від участі у цьому заході. Про це інтернет-виданню розповів продюсер і чоловік Валерії Йосиф Пригожин.

«У мене була зі Скрипкою розмова, і він мені розповів, що Служба безпеки України викликала його на допит і погрожувала тюремним ув'язненням, якщо він виступить на концерті російської співачки», – розповів Пригожин.

Він висловив також сподівання, що не зашкодить співаку, розповівши цю історію.

Однак, Скрипка у своєму зверненні до фанатів, яке він виклав на YouTube, розповів, що на концерт він не поїде з інших причин.

«Дорогі фанати із «Суїзівки», я не їду ні в який Крим виступати з Валерією, ні в яку Англію. Я за Україну. Я за єдину Україну. Я їду на «Суїзівку» співати українських пісень. Слава Україні», – заявив Скрипка, додавши, що зараз в країні, окрім іншого, йде інформаційна війна, і він втомився бути жертвою дезінформації.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG