Доступність посилання

ТОП новини

Зброї, з якої убивали майданівців, немає в зоні АТО, бо її одразу знищили – радник голови МВС


Еволюція «Беркуту»: від Майдану до АТО
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:25:48 0:00

Зброю, з якої убивали майданівців, знищили ще до того, як люди, які віддали наказ це робити, зокрема й колишній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, втекли з України, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

«Після приходу міністра Авакова МВС провело всі необхідні дії, опитало усіх співробітників спецпідрозділів, котрі брали участь у цих подіях (крім тих, що залишили територію країни). І я хочу наголосити, що ті громадяни, які скоювали злочини чи були до них причетними, виїхали в перші ж дні після Майдану, чи навіть не чекаючи його закінчення. Два заступники міністра Захарченка, разом із ним, перебувають в Росії. Це пан Решетняк і пан Дубовик. Тому основні фігуранти не лишилися в країні, їх неможливо навіть допитати. А зброя, яка використовувалась на Майдані, просто знищувалась. Її не брали в зону АТО. Тому що операція почалася через два місяці після закінчення Майдану. Мені відомо, що все було знищене ще до від’їзду цих персон з України. Бо вони прекрасно розуміли, що ця зброя буде речовим доказом», – сказав радник міністра Авакова в ефірі програми «Ми разом».

За словами Антона Геращенка, зброя видавалась, наскільки відомо, невеликій групі тих співробітників «Беркута», які погодилися брати участь у заході: «Ці громадяни, беручи до рук зброю й стріляючи у беззбройних людей, розуміли, що вони чинять злочин, оскільки закон «Про міліцію» забороняє співробітникам внутрішніх справ застосовувати зброю проти неозброєних людей».

Коментуючи звіт парламентської тимчасової слідчої комісії, оприлюднений народним депутатом Геннадієм Москалем, Антон Геращенко сказав, що схиляється «більше до того, що генерал Москаль, будучи політичним діячем, використовує такі аргументи, яких немає в реальності».

Відповідаючи на запитання Радіо Свобода щодо заяви «Правого сектору» про те, що «міністр Аваков досі не пояснив, де ділася тисяча беркутівців зі зброєю», радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко сказав, що значну кількість зброї «Беркута» та їхнього екіпірування було вилучено, зокрема й «Правим сектором» тоді, коли після втечі Януковича роззброювали «Беркут»: «Усі пам’ятають, як зупиняли автобуси на виїздах із Києва й примушували здавати зброю».

Так, за словами Антона Геращенка, «весь дніпропетровський «Беркут», близько трьохсот співробітників, повернулися до Дніпропетровська без амуніції».

Раніше народний депутат Геннадій Москаль, який є головою тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування розстрілів демонстрантів у Києві 18–20 лютого, виклав на своєму сайті звіт комісії, яка дійшла висновку, що масове вбивство людей на Майдані вчинило злочинне угруповання на чолі з колишнім президентом Віктором Януковичем.

XS
SM
MD
LG