Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 10:18

Коли ж в Україні з’явиться повноцінний 3G зв’язок?


Київ – 3G та 4G зв’язок з’явиться в Україні вже найближчим часом. Про це заявив президент України Петро Порошенко. Раніше перешкодою на шляху країни до сучасних технологій була корупція і монополія «Укртелекому» говорять експерти. Тепер – затримка за Кабміном і Міністерством оборони.

Президент Петро Порошенко запевняє що 3G та 4G з’являться в Україні найближчим часом. А причиною того, що нові технології зв’язку досі не були впроваджені, президент називає корупцію. Якщо ж прибрати корупційні перешкоди, то ці технології можна покласти в основу електронного урядування, каже він.

«Я не можу зрозуміти, чому Україна ледь не остання країна в світі, де ми не маємо 4G. Відповідь проста – корупція. Не знали, як розподілити. І сьогодні ми маємо продемонструвати: Україна буде країною надшвидких, найефективніших технологій. 4G – це не просто технологія зв’язку, це поштовх економіки, який наповнює бюджет, реформує держзакупівлі», – зазначив президент.

Монополісти, корупціонери, бюрократи?

Досі в Україні єдиним монопольним власником ліцензій на 3G (UMTS) є компанія «ТриМоб», яка отримала її від свого материнського і на той час державного «Укртелекому», і володіє нею вже 9 років.

Саме «Укртелеком» і «ТриМоб» незацікавлені в подальшому запровадженні 3G технологій в країні, сказала Радіо Свобода голова правління «Інтернет-асоціації України» Тетяна Попова.

«Саме «Укртелеком» не був у цьому зацікавлений – ні до приватизації (там чиновники хотіли підняти капіталізацію і дорожче його продати). Ні сьогодні. Зараз той же «Укртелеком», маючи монопольну ліцензію на 3G зв’язок, не зацікавлений в подальшій видачі таких ліцензій. Бо вони спеціально виділили «ТриМоб» із активів «Укртелекома» в такий спосіб, який вони це зробили, і теж хочуть його продати подорожче», – пояснює Попова.

Подальша доля видачі ліцензій в діапазоні UMTS 2100 залежить від рішення Кабміну, що має ухвалити зміни до постанови уряду № 993. («Про затвердження Порядку залучення додаткових позабюджетних коштів для проведення конверсії радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот загального користування»). Ці зміни вже готові і узгоджені з іншими держустановами, каже Тетяна Попова.

За ким затримка?

«Затримка за Кабміном і Міністерством оборони. А НКРЗІ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації) має підготувати умови тендера, щоб найдорожче продати ліцензії, адже бажаючих вже 5 компаній», – зазначає Тетяна Попова.

Претендують на ліцензії компанії «Київстар», «МТС», «Укретелеком», «Інтертелеком», «Астеліт», «Інтертелеком». Однак з точки зору ефективності використання і запровадження нової технології експерти радять видати лише 3 ліцензії. Плата за ліцензію на 3G зможе поповнити держбюджет на 3 мільярди гривень.

Окрім підвищення якості комунікації та обміну інформації, запровадження електронного урядування сучасний зв’язок пришвидшує розвиток економіки. Про це в коментарі Радіо Свобода сказав голова Ради з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій України Ігор Лисицький. Крім того, запровадження новітніх технологій зробить якісний інтернет більш доступним.

«Країна немаленька, багато шкіл розташовано в місцях, де нема якісного інтернету, тому неможливо користуватися контентом, який розміщується все більше на різних ресурсах. Це обмежує наших дітей, громадян в правах на отримання інформації. Крім того, чим більша конкуренція, тим більш виважена ціна на ринку», – зауважує Лисицький.

Поки в Україні практично нема 3G («ТриМоб» надає послуги приблизно 1% споживачів), у всьому світі активно впроваджується зв’язок нового покоління, а саме 4G.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

  • 16x9 Image

    Марічка Набока

     У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Тараса Шевченка. У 2010 отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Має публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі Ера. На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG