Доступність посилання

ТОП новини

Посольство України в Чехії звинуватило екс-президента Клауса у поширенні антиукраїнських ідей


Вацлав Клаус, екс-президент Чехії

Посольство України в Чехії звинуватило колишнього президента Вацлава Клауса у поширенні антиукраїнських ідей кремлівської пропаганди. Про це йдеться у заяві Посольства України у Чеській Республіці, текст якої оприлюднено на сайті диппредставництва.

«У зв`язку з висловлюваннями Вацлава Клауса під час дебатів щодо України, які відбулися 8 липня 2014 року, вважаємо за необхідне зазначити таке. У той час як усе міжнародне співтовариство визнало Майдан Революцією гідності, символом боротьби українців проти злочинного режиму Януковича, колишній глава Чеської держави продовжує поширювати нічим не підтверджену тезу про те, що Майдан – це спланована акція Заходу, передусім – США», – йдеться у заяві.

Також у посольстві зазначили, що останні події в Україні Клаус вважає результатом розбіжностей між українцями зі сходу та заходу України.

«У цьому зв’язку слід нагадати, що у морозні зимові дні 2013-14 рр. на київському Майдані, а також на площах міст та сіл по всій Україні, свою громадянську позицію за вільне майбутнє суверенної держави України одностайно висловлювали представники Криму, Донбасу, Одещини, Харківщини та інших регіонів сходу і півдня. Сьогодні тисячі добровольців із Західної України стоять пліч-о-пліч зі співвітчизниками зі сходу, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет нашої Держави», – наголосили у посольстві.

«На відміну від чинних та колишніх лідерів більшості країн світу, Клаус навіть не припускає, що нинішня криза на сході України – результат цинічної агресії офіційної Москви з метою повернення України до сфери свого впливу, недопущення успіху реалізації проекту «європейської України», – йдеться у заяві.

Під час дебатів стосовно української кризи, організованих Американським інститутом в Україні у Празі у співробітництві з Інститутом Вацлава Клауса у вівторок, 8 липня, колишній президент Чехії Вацлав Клаус запропонував свої послуги як посередника у, як він висловився – «неминучому процесі розділу України», посилаючись на свій великий досвід, здобутий під час розділу Чехословаччини. Клаус сказав, що світова спільнота нині є свідком «односторонньої прозахідної пропаганди, котра не дає можливості тверезо подивитися на ситуацію та усвідомити неминучість розподілу України».

Дивитись коментарі (22)

XS
SM
MD
LG