Доступність посилання

ТОП новини

Допомога Україні з Італії: від слів до діла


Учасники маніфестації у Мілані, 13 липня 2014 року (фото Лесі Татарин)

Рим – Поки європейські політики вагаються щодо вибору стратегії для підтримки України, в державах ЄС небайдужі активісти діють більш рішуче. Вони ініціюють громадські ініціативи, створюють осередки, щоб не лише словом, а й ділом допомогти українському народові у складний період. Показовим є приклад Італії, де у Мілані створили організацію «Майдан».

Гасла проти Путіна на площах італійських міст лунають регулярно. Вуличні акції на підтримку батьківщини влаштовують переважно українські мігранти. Але серед їхніх італійських друзів виявилися і ті, хто переймається подіями в Україні. У Мілані чотири місяці тому створили італійсько-українську асоціацію «Майдан». До неї вже приєдналися майже 3 тисячі осіб як в Італії, так і в Україні, повідомив Радіо Свобода голова міланського «Майдану» Фабіо Преведелло.

43-річний власник меблевого салону, одружений з українкою, раніше не займався ні волонтерською, ні тим паче політичною діяльністю. А віднедавна, каже Фабіо, українською справою він перейнявся серйозно.

«Діяльність в асоціації для мене важлива і відповідальна справа. Це не хобі, щоб згаяти вільний час. Прибувши зранку до офісу ще перед роботою, я починаю відповідати на електронні листи, часом це роблю і в обідню перерву, потім вдома до 11 вечора або на телефоні, або за комп’ютером відстежую організацію наших заходів, сторінку на Фейсбуці», – розповідає Фабіо Преведелло.

Гуманітарний тур Україною

Нині підприємець заклопотаний підготовкою першого гуманітарного туру до Львова і Києва, що планується на початок серпня. Для переселенців та сімей загиблих везуть продукти тривалого зберігання, дитячий одяг і зібрані гроші. Учасники поїздки матимуть зустрічі і з місцевою владою.

«Ми свідомо вирішили не везти цього разу допомоги для української армії. На нашу думку, в Україні є велика частина населення, яка потерпає від дій Росії. У такий спосіб ми хочемо привернути увагу італійського уряду, щоб він активніше підтримував політику президента Порошенка та всього українського уряду», – каже Преведелло.

Асоціація «Майдан» налагоджує контакти з італійськими політиками та європарламентарями, щоб за їхнього сприяння допомагати Україні «у більш конкретний спосіб». Так, через окремих політиків активісти зв’язалися із медичною компанією Bayer, яка надала партію медпрепаратів для педіатричної лікарні у Києві.

Є ще один вагомий аспект діяльності міланського «Майдану».

«Наше завдання протистояти італійським ЗМІ, які пропагуючи Росію, поширюють російську брехню. По можливості намагаємося фактами довести місцевим людям, що поширена інформація спотворена», - розповіла Радіо Свобода Леся Татарин, заступник голови асоціації «Майдан».

Збираючи благочинні кошти, майданівці в Італії купують військове спорядження, одяг та ліки для українських бійців на Донбасі. Як розповідають керівники асоціації, усі витрати та документи про відправку допомоги в Україну злійснюються прозоро. Фінансові звіти розміщують на своїй інтернет-сторінці або у мережі Фейсбук.

Політикам слід бути активнішими

За словами волонтерів, їхню асоціацію підтримують окремі європарламентарі від провладної Демократичної партії . Вони, зокрема зробили особистий фінансовий внесок для допомоги українським дітям. Щодо офіційної позиції уряду, то голова асоціації «Майдан» висловлює деякі застереження.

«Італійський уряд, безумовно, міг би діяти активніше. Але політики пов’язані із бізнес-групами, які у свою чергу мають тісні контакти на мільярди євро із Росією. Тож, наші урядовці повинні рахуватися не лише з громадською думкою, (італійці наголошую, дуже підтримують народ України!), а й вважати на застороги підприємців, які радять не робити різких рухів, бо ж зазнають великих збитків», – зазначив Фабіо Преведелло.

Серед благодійників асоціації є навіть представники правих партій «Вперед Італія!» та «Північна ліга», керівництво яких на початку року підтримало позицію екс-президента Януковича та дії Росії стосовно України. Через політичні контакти міланський «Майдан» сподівається пробудити більше уваги до України з боку вищих чинів італійської політики.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG