Доступність посилання

ТОП новини

Консул України спробує зустрітися з Надією Савченко


Фрагмент плаката МЗС України щодо порятунку Надії Савченко

Консул України в Росії Геннадій Брескаленко спробує сьогодні зустрітися з українською льотчицею Надією Савченко, яку Росія утримує в СІЗО у Воронежі.

Зустрітися з Савченко найближчим часом планує її новий адвокат Марк Фейгін. Говорячи про перспективи звільнення громадянки України, захисник відзначив, що це питання вирішується не судом, а «нагорі». Навіть якщо суд ухвалить обвинувальний вирок, адвокати можуть відповідно до міждержавного договору вимагати відбування покарання в Україні.

Надія Савченко, офіцер-льотчик, брала участь в антитерористичній операції як доброволець і потрапила в полон сепаратистів під Луганськом 18 чи 19 червня. Минулого тижня з’ясувалося, що вона перебуває під вартою в Росії. Там вона звинувачена у причетності до загибелі під Луганськом російських тележурналістів, які, нелегально прибувши на територію України, у складі групи збройних бойовиків-сепаратистів висвітлювали їхній напад на українських військових.

Російські слідчі твердять, що українську льотчицю затримали після того, як вона сама в’їхала до Росії «без документів під виглядом біженки». Українська влада заявляє, що Савченко викрали сепаратисти на Донбасі і потім передали російській владі. В Україні порушили кримінальну справу про викрадення Надії Савченко.

XS
SM
MD
LG