Доступність посилання

ТОП новини

Фальшивий оптимізм Заходу щодо України (європейська преса)


G

Європейські газети повідомляють, як проросійськи, на їхню думку, налаштований міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр анонсує на вівторок відеоконференцію між контактною групою та сепаратистами Донбасу з метою призначити місце й час безпосередніх переговорів щодо деескалації конфлікту на сході України. Тим часом експерти висловлюють песимізм щодо можливих рішень Європейської ради у середу з приводу української кризи, коли на санкції проти Росії, котра не виконує умов Заходу з деескалації української кризи, погоджуються лише частина країн – із Великою Британією, Польщею та Литвою на чолі. Більшість же в ЄС, як зауважують оглядачі, «висловлює оптимізм», що в Україні, мовляв, «все швидко йде до кращого». Коли, насправді, як кажуть спостерігачі, Росія домагається заморозити конфлікт на Донбасі, щоб і далі тиснути на Україну.

Швейцарська Neue Zurcher Zeitung повідомляє про вимоги українського президента до ЄС і засідання Європейської ради у середу, коли Петро Порошенко закликає країни Євросоюзу посилити тиск на Москву, котра сприяє розпалюванню конфлікту на Донбасі, постачаючи проросійським сепаратистам важку зброю та підкріплення з числа російських вояків. Порошенко також наводить дані про те, що український транспортний літак був збитий у понеділок над Луганськом ракетою, випущеною з російської території. Газета з Цюріха також зауважує, що часто західним спостерігачам важко визначити реальне тло подій на сході України через пропагандистську війну, яка спалахнула між Росією та Україною.

Австрійська Der Standard звертає увагу на старання міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра звести контакту групу ОБСЄ, Росії та України безпосередньо з сепаратистами, коли німецький дипломат анонсує на вівторок відеоконференцію між контактною групою та сепаратистами Донбасу з метою домовитися про місце безпосередніх перемовин щодо умов припинення вогню та перемир’я в регіоні. Газета також зауважує, що канцлер Німеччини Анґела Меркель уточнила в розмові з президентом України Петром Порошенком, що її заява про прямі контакти з сепаратистами стосується саме контактів контактної групи і підтримала дії України на сході з проханням враховувати інтереси мирного населення регіону під час збройної операції українських військ. Газета з Відня також наголошує, що Росія хоче прямо впливати на процес можливого перемир’я на Донбасі, коли погрожує, мовляв, у відповідь на обстріл із української території російського населеного пункту, завдати військового контрудару по українській армії. Хоча МЗС України заперечило причетність українських силовиків до загибелі російського громадянина Ростовської області нібито внаслідок попадання снаряду з території України.

Польська Gazeta Wyborcza вважає, що більшість країн ЄС висловлюють фальшивий оптимізм, коли заявляють, що справи в Україні «швидко йдуть на покращення» та вважають за непотрібні нові санкції проти Росії, котра так і не зробила кроків для деескалації конфлікту на Донбасі. Видання з Варшави наголошує, що лише «жменька» країн на чолі з Великою Британією, Польщею та Литвою виступають, напередодні обговорення української кризи в Європейській раді в середу, за нові, більш жорсткі санкції Заходу проти Росії. Якщо більшість країн ЄС не погодиться на посилення тиску на Москву, то, на думку польської газети, Росія продовжить підживлювати сепаратистів Донбасу зброєю та своїми добровольцями. Польська газета також наводить слова польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського про те, що «Росія замість того, щоб забратися з Криму, продовжує ескалацію конфлікту на сході України». Головний польський дипломат, котрий у вівторок проводить переговори в Києві, також висловив сподівання, що в середу Європейська рада «розгляне питання української кризи, з урахуванням того, що діється в Україні, коли Росія підсилює сепаратистів важкою зброєю, людьми, що загрожує розширенням протистояння». Радослав Сікорський також кваліфікує такі дії Росії як «агресію».

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (5)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG