Доступність посилання

ТОП новини

Держреєстр майнових прав має бути відкритими – міністр юстиції


Міністр юстиції Павло Петренко
Міністр юстиції Павло Петренко

Міністерство юстиції наполягає, щоб Верховна Ради ухвалила закон, який відкриває доступ громадянам до державного реєстру майнових прав та земельного кадастру. Без цього реформа адміністративних послуг може бути провалена, заявив міністр юстиції Павло Петренко.

«Коли даний реєстр публічний, зникне спокуса фальсифікації документів. Будь-який документ з печатками та водяними знаками можна підробити, при бажанні. Якщо ж інформація є загальнодоступна, нотаріус, регістратори та покупці чи продавці квартири зможуть зайти в інтернет та звірити інформацію», – пояснює міністр.

Першу спробу проголосувати за цей законопроект у березні парламент провалив. Тоді лише 175 депутатів проголосували «за», двоє утрималися, «проти» не проголосував ніхто, а 106 зареєстрованих депутатів взагалі не голосували. Депутати аргументували свій це побоюваннями щодо можливих зловживань з інформацією з відкритих реєстрів.

У разі позитивного голосування у парламенті, доступ до реєстру майнових прав та земельного кадастру, українці зможуть отримати вже за 1,5-2 місяці. Стільки, за словами Павла Петренка, потрібно часу його відомству, щоб доступ до реєстрів запрацював.

Наразі жодна з країн ЄС не обмежує своїх громадян в отриманні інформації про належність певній особі нерухомого майна. У багатьох країнах відповідна інформація та документи права власності є повністю відкритими та загальнодоступними, у тому числі через мережу інтернет.

XS
SM
MD
LG