Доступність посилання

ТОП новини

Депутата Бригинця затримали в аеропорту Мінська


Народного депутата Олександра Бригинця затримали в аеропорту Мінська (архівне фото)

Народного депутата України Олександра Бригинця затримали в аеропорту Мінська. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. Зараз Бригинець перебуває під охороною у транзитній зоні білоруського аеропорту.

«Сиджу під арештом із двома громадянами Грузії. Біля входу – капітан з кийком. Тут є телевізор, дивани і туалет. Мене не впустили на територію Білорусі. Причини не зрозумілі. Ніколи нічого поганого не робив і не говорив про Білорусь, тому вчинок Лукашенка для мене дивний. Заарештувати народного депутата сусідньої країни, який рухався по дипломатичному паспорту і, відповідно, має дипломатичний імунітет – це небачене хамство», – пише Бригинець.

Олександр Бригинець зазначає, що у складі делегації їхав до російського Воронежа, щоб спостерігати за справою захопленої сепаратистами і переданої до Росії української військової льотчиці Надії Савченко.

«Повернутися назад не можу в Україну, бо не маю грошей. Але маю квиток до Москви, з Москви до Воронежа, з Воронежа до Москви, з Москви до Києва. Мої колеги продовжили проїздку до Воронежа і, сподіваюся, вже завтра зможуть побувати у нашої льотчиці Надії», – пише Бригинець.

За повідомленням Фонду «Відкритий діалог», Олександр Бригинець їхав з Києва до Москви у складі офіційної делегації парламентаріїв та правозахисників. До складу делегації з українського боку входять також народні депутати Оксана Продан та Олег Осуховський, представники Фонду «Відкритий діалог», громадських об’єднань «Центр громадянських свобод» та «Центр інформації про права людини», а також українські журналісти. З польської сторони – парламентарі Томаш Маковський та Малгоржата Госієвська.

Надія Савченко, офіцер-льотчик, брала участь в антитерористичній операції як доброволець і потрапила в полон до сепаратистів на сході України в середині червня. Минулого тижня з’ясувалося, що вона перебуває під вартою в Росії. Там її звинуватили у причетності до загибелі під Луганськом російських тележурналістів, які, нелегально прибувши на територію України, у складі групи бойовиків висвітлювали їхній напад на українських військових. Українська влада заявляє, що Савченко викрали сепаратисти на Донбасі і потім передали російській владі. В Україні порушили кримінальну справу про викрадення Надії Савченко.

XS
SM
MD
LG