Доступність посилання

ТОП новини

Збитків через кризу на Донбасі зазнали не лише українські, але й міжнародні компанії


Морґан Вільямс, президент Американсько-української ділової ради (USUBC)
Морґан Вільямс, президент Американсько-української ділової ради (USUBC)

Бойові дії на Донбасі завдали суттєвої шкоди як українському бізнесу, так і закордонним компаніям на території України. Деякі фірми залишають свої офіси та вивозять співробітників із конфліктного регіону. Проте президент Американсько-Української Ділової Ради (USUBC) Морґан Вільямс переконаний: бізнес та інвестори повернуться, як тільки в регіоні настане мир. Морган Вільямс розповів Радіо Свобода про перспективи бізнесу на сході України після завершення АТО.

– Більшість іноземних компаній, що мають представництва в Україні, і досі тут. Проте ті, хто все ж покинули свої офіси на сході України, зробили це вимушено. Вони боялись за свої товари, магазини та працівників. Ці компанії планують повернутися назад, як тільки це стане можливим. Україна для них – один із найбільших ринків. Представники деяких компаній казали мені, що на сході України та в Криму вони заробляють до 25 відсотків свого грошового бонусу. Звісно, вони би хотіли повернути свій бізнес назад.

– Які компанії найбільше постраждали від бойових дій на сході?

– Наприклад, це такі компанії як Coca-Cola, Pepsi-Cola, Ukrainian International Airlines. Остання, наприклад, втратила усі свої рейси до Криму, Донецьку та Росії. Також постраждали тютюнові компанії та такі, що надають сервісні послуги населенню. Фактично, всі хто продавали товар у магазинах, кіосках. Туди перестали закуповувати товар для продажу, адже є великий ризик, що магазин розграбують. Навіть деякі IT-компанії вивезли своїх працівників зі сходу України. Наприклад, 30 американців працювали в харківському представництві однієї з IT-фірм, проте їх вирішили взагалі вивезти з України. Звісно, бойові дії дуже погано впливають на бізнес в тому регіоні. Проте впевнений: як тільки ситуація буде під контролем – бізнес повернеться.

– Що дає Вам упевненість в тому, що мир на сході поверне інвесторів в Україну?

– Україні вже три чи чотири рази демонстрували, що хочуть розбудувати країну, рухатись в Європу, розбудувати бізнес, мати якісну освіту. Українці не хочуть жити в минулому, вони дивляться у майбутнє. Саме тому бізнес настільки задоволений тим, хто зараз очолює країну. Їм подобається Петро Порошенко на посаді президента, Арсеній Яценюк – на посаді прем’єра, а Віталій Кличко в якості мера. Їх усі знають, вони багато були на Заході. Їм довіряють, тому закордонні інвестори впевнені: зараз для України найкращі перспективи з часу здобуття незалежності.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG