Доступність посилання

ТОП новини

Із полону сепаратистів звільнені ще 6 полонених українців – переговірники


Зліва направо: Володимир «Стріла», представник батальйону «Айдар», Володимир Рубан, колишній військовий, що визволяє українців з полону, Борис Філатов, заступник голови Дніпропетровської ОДА
Зліва направо: Володимир «Стріла», представник батальйону «Айдар», Володимир Рубан, колишній військовий, що визволяє українців з полону, Борис Філатов, заступник голови Дніпропетровської ОДА

Переговірна група на чолі з колишнім військовим Володимиром Рубаном визволила з полону озброєних сепаратистів у зоні АТО ще 6 полонених, поінформували сьогодні у Дніпропетровській облдержадміністрації представники переговірної місії та добровольчого батальйону «Айдар».

Як сказав представник батальйону «Айдар» Володимир «Стріла», одного з шістьох полонених вдалося звільнити в обмін на гарантію, що він не буде давати свідчень проти озброєних сепаратистів угруповання «ДНР», яких бачив під час полону.

За словами «Стріли», усі звільнені полонені – у задовільному стані, однак щодо них застосовувався фізичний тиск. Як він повідомив, троє зі звільнених полонених – представники батальйону «Темур» – перебували в одному місці, решту утримували різні угруповання сепаратистів.

Керівник переговірної групи Володимир Рубан повідомив, що переговірники планували звільнити більше полонених українців, однак бої, що тривають у зоні АТО, завадили цим планам.

За його словами, тепер переговорна група відвідає Горлівку, щоб обговорити умови визволення захопленого сепаратистами громадянина Швеції. Також у Донецьку переговірники будуть намагатися звільнити близько 40 українських солдатів, які утримуються різними угрупованнями сепаратистів.

Володимир Рубан також закликав сторони «змінити обличчя війни».

«До солдатів, які загинули на полі бою, повинно бути особливе ставлення. На жаль, через перестрілки та бої луганська сторона не змогла забезпечити таку ж евакуацію чотирьох бійців, загиблих із української сторони», – наголосив він.

Довідка:

Станом на 23 липня 2014 року були звільнені з полону сепаратистів:

1. Добилєв Олександр – активіст, Луганськ

2. Лещинін Ігор – волонтер, Івано-Франківськ

3. Пардавян Артур – боєць батальйону «Темур», м. Щастя, Луганська обл.

4. Патунь Тарас – боєць батальйону «Темур», м. Щастя, Луганська обл.

5. Ткаченко Сергій – боєць батальйону «Темур», м. Щастя, Луганська обл.

6. Головченко Анатолій – боєць батальйону «Айдар», Полтава

XS
SM
MD
LG