Доступність посилання

26 Червень 2017, Київ 00:09

У Росії проти льотчиці Савченко хочуть використати її мобільний телефон


Надія Савченко

Москва – Слідчий комітет Росії має інформацію про 40 українських військових, які можуть бути причетні до загибелі мирного населення на південному сході України і військових злочинів, заявив голова відомства Олександр Бастрикін. За його словами, в цій справі незабаром можуть з’явитися нові затримані. Бастрикін зазначив, що Слідчий комітет Росії не сумнівається у причетності української льотчиці Надії Савченко до загибелі кореспондентів ВГТРК. Тим часом сама Надія Савченко в інтерв’ю телеканалу «Лайф ньюс» ці звинувачення категорично відкинула.

Слідчий комітет Росії виявив докази провини української військової Надії Савченко в співучасті у вбивстві російських журналістів ВГТРК Антона Волошина та Ігоря Корнелюка в її мобільному телефоні, заявив начальник управління Слідчого комітету Росії Олександр Дриманов.

За його словами, які наводить газета «Комерсант», у Савченко також знайшли карту місцевості, розбиту на квадрати, по яких і завдавали артилерійсько-мінометний вогонь.

Я – не навідник – Савченко

Сама Надія Савченко в інтерв’ю «Лайф ньюс» ці звинувачення відкинула і навела аргументи.

«По-перше, не наводила я, не навідник я. Немає у мене такої спеціальності, немає такої освіти. Не те, щоб я не мала міркування, як це можна було б зробити, але дійсно цьому я не вчилася. Те, що написали, що я оператор-навідник... Слово «навідник»... Ось поцікавтеся, як у вас називається посада льотчика оператора МІ-24? У нас називається льотчик-оператор або штурман-оператор. Не входить слово туди навідник. Ось те, що ви туди доліпили... Можливо, в Росії це так називається, але теж, чесно кажучи, сумніваюся», – сказала Савченко в інтерв’ю «Лайф ньюс».

(Відео LifeNews)

Сміхотворні докази СКР

За словами представника Слідчого комітету Росії вина Савченко підтверджується деталізацією дзвінків, зроблених з її мобільного телефону.

Військовий експерт Олександр Гольц називає сміхотворними докази, які наводить СКР.

Аргументи російського слідчого комітету досить смішні, які фіксують факт наведення за рахунок виявлення роботи мобільного телефону

«Навідник – це, звичайно, окрема військова спеціальність і непідготовлена людина не може цього робити. Але штурман бойового вертольота – скоріш підготовлена людина, ніж ні, до виконання цієї функції. При цьому цілком очевидно, що це не є ні доказ, ні спростування того, що вона наводила вогонь на російських журналістів. На мій погляд, самі аргументи російського слідчого комітету досить смішні, які фіксують факт наведення за рахунок виявлення роботи мобільного телефону», – зазначив Гольц.

Захист Надії Савченко стверджує, що вона не брала участі у бойових діях під Луганськом і не працювала навідником, а лише вивозила поранених. Крім того, як заявили адвокати Савченко в інтерв’ю Радіо Свобода, вони наполягають, що утримання їхньої підзахисної під вартою на території Росії є незаконним.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG