Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: спостерігачі ОБСЄ мають бути на всьому кордоні з Росією


Міністерство закордонних справ України наголосило в четвер, що для здійснення ефективного моніторингу на російсько-українському кордоні, який сприятиме запобіганню постачання зброї та проникнення бойовиків в Україну з території Росії, знадобиться присутність спостерігачів ОБСЄ на всьому протязі російсько-українського кордону.

Так у міністерстві прокоментували заяву МЗС Росії у зв’язку з ухвалою про розгортання спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску на українсько-російському кордоні, яку Київ сприйняв зі здивуванням. Як мовиться в українській заяві, позицію про необхідність моніторингу всього кордону, а не тільки двох пунктів пропуску, поділяє більшість держав-учасниць ОБСЄ, що й засвідчила дискусія на засіданні Постійної ради ОБСЄ під час ухвалення цього рішення в четвер.

У згаданій заяві російського МЗС Україну, разом із деякими іншими державами-учасницями, звинувачено в нібито неконструктивній позиції щодо цього рішення, заявили в Києві й наголосили: насправді Україна від самого початку підтримувала всі кроки, спрямовані на реалізацію положень Берлінської декларації, ухваленої 2 липня міністрами закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії. Навпаки, саме делегація Росії виявилася єдиною стороною, яка виступила категорично проти комплексного підходу до імплементації Берлінської декларації, наголошує Київ. «Ми розчаровані вибірковим підходом російської сторони до виконання досягнутих у Берліні домовленостей», – мовиться в заяві.

МЗС України при цьому нагадує, що збройні провокації з території Росії проти України фіксуються сьогодні не лише поблизу згаданих двох пунктів пропуску «Донецьк» (місто в Ростовській області Росії) та «Гуково». Київ розраховує, що російська сторона буде готовою не лише до таких символічних «жестів доброї волі», як допуск спостерігачів у дві точки на кордоні, а й до практичних кроків на виконання її зобов’язань у рамках ОБСЄ та двосторонніх угод, мовиться в заяві.

Раніше в четвер МЗС Росії назвало готовність допустити спостерігачів у ці два пункти пропуску «жестом доброї волі», бо раніше Москва заявляла, що допустить їх тільки після припинення вогню між українськими силовиками і підтримуваними Росією сепаратистами. При цьому в Росії розкритикували позицію України, а також США й Канади, заявивши, що представники цих країн «перешкоджали досягненню консенсусу» і «намагалися вносити в рішення елементи, що не стосуються справи».

В Організації з безпеки і співпраці в Європі, зі свого боку, теж повідомили, що нинішній голова організації, міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркгальтер наголосив із приводу згаданого рішення: для ефективного контролю над кордоном необхідні подальші ширші дії, бо визначальним елементом із низки необхідних для повернення стабільності в Україні є саме надійний контроль над кордоном.

За повідомленням ОБСЄ, Постійна рада організації вирішила, що на згаданих двох пунктах пропуску з російського боку кордону будуть розміщені 16 спостерігачів спершу на три місяці, з можливістю продовжити цей термін новою ухвалою Постійної ради ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG