Доступність посилання

ТОП новини

Чи стануть прем’єр Яценюк і його урядовці «попередниками»?


25 липня Верховна Рада має визначитися з вотумом довіри уряду. На цьому наполягає у листі спікерові парламенту Турчинову президент України Порошенко. Як зазначив глава держави, емоції вщухнуть, а гору візьмуть холодний розум та відчуття відповідальності, внаслідок чого увесь кабмін продовжить свою роботу. Зі свого боку, експерти констатували Радіо Свобода – якщо керівник уряду Арсеній Яценюк подав у відставку, немає сенсу силоміць утримувати його та інших урядовців у міністерських кріслах. Натомість у фракції «Батьківщина», висуванцем якої є прем’єр Яценюк, попереджають про згубні наслідки такої відставки, особливо в умовах неоголошеної війни, яку веде з Україною Росія.

Уряд України на чолі із Арсенієм Яценюком подав у відставку через розпад коаліції. Перед тим фракції УДАР і ВО «Свобода» оголосили про вихід із неї. Президент Петро Порошенко спершу наголосив у свої заяві, що вихід депутатів із коаліції не має паралізувати роботу парламенту.

А потім глава держави наполіг у листі спікерові Олександрові Турчинову, що розпад коаліції не є правовою підставою для відставки уряду. При цьому Порошенко зауважив: хоча закон і дозволяє розгляд питання відставки прем'єра максимум на десятий день після надходження відповідної заяви, однак тягнути з таким розглядом не можна. Як президент він позитивно оцінює антикризові зусилля нинішнього кабміну. Порошенко розраховує на те, що ввесь Кабінет міністрів України «продовжить свою роботу».

Яценюка не можна змусити до премʼєрства – експерт

Тим часом експерт Центру Разумкова Віктор Замятін зазначив у коментарі Радіо Свобода, що ані Конституція України, ані закон про Кабінет міністрів не дають можливості змусити Арсенія Яценюка виконувати обов’язки прем’єра. Переконати можна, а примусити обіймати посаду – ні, вважає Віктор Замятін.

«Розумієте – от ви, припустимо, вирішили залишити свою роботу за власним бажанням, так? Тоді ви пишете відповідну заяву, реєструєте її чи то у відділу кадрів, чи де слід це робити. Із цього моменту ви у принципі маєте право шукати нову роботу й усе», – підсумував експерт.

Ситуація в економіці не повʼязана з військовими діями – Лановий

Арсенію Яценюку справді варто шукати нову роботу, стверджує в коментарі Радіо Свобода економіст, колишній віце-прем'єр Володимир Лановий. На його погляд, стагнацію економіки України не можна списувати на попередників, якими були урядовці Азарова. Не є індульгенцією для уряду Яценюка і сепаратистський заколот на Донбасі. За твердженням Володимира Ланового, цей кабмін фактично не розумів або не бачив – якими засобами можна вивести Україну із кризи.

«Падіння економіки, відсутність грошей, банкрутства банків, що відбуваються – все це не пов’язано із військовими діями. Мені здається, що тимчасовість перебування в уряді, обмежувала цих міністрів у глибині тієї відповідальності, яку вони могли справді взяти на себе» – зауважив Володимир Лановий.

Водночас депутати від «Батьківщини», висуванцем якої є прем’єр Яценюк, звертають увагу на те, в який саме момент відбувається урядова криза в Україні – Росія не припиняє приховану війну. Зокрема, парламентар від «Батьківщини» Володимир Ар’єв сказав, що ліквідацію коаліції Кремль сприймає як відкриття «другого фронту», але вже в Києві.

Також парламентарі радять зважати на спадок корупційного режиму Януковича-Азарова, який є таким, що країні дуже важко виходити із економічної кризи. А Яценюк робив усе можливе для стабілізації економічної ситуації, переконують у «Батьківщині». Президент Порошенко теж констатував, що нинішній кабмін «працює у надзвичайно складних умовах, з якими не стикався ще жоден інший уряд».

  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG