Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 06:05

До частини смертей цивільних у Донецьку причетні українські сили – правозахисники


Співробітник Human Rights Watch Уле Солванґ

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch стверджує, що українські урядові сили і проурядові ополченці можуть бути причетні до щонайменше 16 смертей цивільних у контрольованому проросійськими бойовиками Донецьку в період між 12 та 21 липня. Ще більше людей внаслідок таких обстрілів поранені, ідеться в повідомленні на сайті правозахисників.

Вони називають причиною загибелі цивільних використання українськими силовиками некерованих ракет, випущених із ракетних систем залпового вогню «Град». Правозахисники нагадують, що використання таких ракет у населених пунктах «порушує міжнародне гуманітарне право та закони і звичаї війни і може вважатися військовим злочином».

У Human Rights Watch роблять висновки про причетність саме українських сил, оскільки про це свідчать «кут і форма воронок, а також той факт, що вони були на боці будівель, що стоять перед лінією фронту». Відстань цих нападів «також робить малоймовірним, а в деяких випадках неможливим», щоб сили проросійських бойовиків були відповідальні за них.

Водночас правозахисники вважають, що бойовики не вжили «всіх можливих запобіжних заходів, щоб уникнути розгортання в густонаселених районах» і цим створили загрозу порушення законів війни щодо цивільних осіб. Зокрема, «сепаратистські сили перенесли свої бази ближче до центру міста, коли «Град» вразив їхню базу і прилеглий житловий район».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Відео з Youtube-каналу HumanRightsWatch

«Українська влада повинна закликати всі свої сили, в тому числі і загони добровольців, негайно припинити використання «Градів» у межах або поблизу населених пунктів, а сили заколотників мають уникати розгортання в густонаселених районах», – наполягає співробітник Human Rights Watch Уле Солванґ.

«Командири з усіх боків мають знати, що в один прекрасний день їх можуть спіткати юридичні наслідки через їхні дії», – наголосив правозахисник.

Українська влада заперечує, що Збройні сили або Національна гвардія стріляють по житлових районах. Водночас речник Ради національної безпеки і оборони Андрій Лисенко наголошував, що з проросійськими бойовиками борються також самостійно організовані групи українських добровольців.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG