Доступність посилання

ТОП новини

Необхідна гостра реакції Заходу на дії Путіна без зволікань (світова преса)


Впливові західні видання попереджають, що у той час, як Барак Обама збирає пожертви на Заході США, а Європа вже вкотре зволікає з новими санкціями проти Росії, Путін посилює свою присутність на українському Донбасі за рахунок російських добровольців і вояків регулярної армії Росії. Оглядачі попереджають США і ЄС, щоб зволікання з сильними діями проти Москви не зробили процес наростання агресії Росії в Україні незворотним. Газети також цитують очільників із Пентагона, котрі вважають, що «Путін продовжує ескалацію конфлікту на сході України».

Впливова американська The Washington Post вказує на те, що «нинішній тиск Заходу не створює на Путіна ніякого враження». Газета пише у своїй передовій статті, що «Путін відповідає на міжнародне обурення щодо збитого малайзійського лайнера «Боїнг-777» ескалацією агресії». Тут також зазначається, що «усі дотеперішні червоні лінії у справі України Кремль вже переступив і без гострої реакції Заходу незабаром може бути запізно». Газета також зауважує, що факт нинішнього турне Барака Обами на Захід США для зміцнення фондів демократів означає, що нинішні збройні конфлікти у світі, включно з українською кризою, не настільки важливі для Обами, як збирання грошових пожертв. Газета з Вашингтона віддає належне президентові України Петрові Порошенку, котрий «на щастя, не капітулював перед стратегією поступок», але відзначає, що ні США, ні ЄС не виправдали сподівань та закликів Києва щодо більш суттєвої допомоги йому у нерівному протистоянні з Путіним.

Польська Gazeta Wyborcza цитує начальника штабів збройних сил США Мартіна Демпсі, котрий міркує на основі його контактів із російськими військовими очільниками, що нібито «російські армія не хоче відкритого вторгнення на територію України», але, як зауважує Демпсі, «факти підтверджують посилення артилерійських обстрілів з території Росії позицій українських військ, чим Москва виявляє свою пряму підтримку проросійським сепаратистам». Однак Демпсі вважає, що таким чином не вдасться суттєво змінити розвиток подій на Донбасі і попереджає, що президент Росії Володимир Путін ухвалює нові кроки з ескалації конфлікту на сході України.

Австрійська Die Presse інформує, з посланнями на австралійські джерела, що «більше, як через тиждень після падіння «Боїнга-777» поблизу українського Донецька, експерти відшукали нові фрагменти літака і тіла загиблих». Австралійські ЗМІ посилаються на повідомлення місії ОБСЄ в Україні, котрі разом із австралійськими експертами знайшли нові тіла загиблих і частини підбитого малайзійського літака з кріслами та вікнами.

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG