Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 15:38
Новини | Міжнародні

Власники ЮКОСу відсуджують у Росії 50 мільярдів доларів – газета


Російське видання «Коммерсант» заявляє, що Росія програла давній судовий процес, який почали проти неї акціонери колишньої нафтової компанії ЮКОС, і за рішенням Постійного арбітражного суду в Гаазі може бути змушена заплатити понад 50 мільярдів доларів відшкодування.

Як мовиться у статті, газеті стало відомо про вже ухвалене рішення суду, яке мають офіційно оприлюднити в понеділок.

За даними видання, суд одноголосно визнав, що Росія фактично експропріювала компанію ЮКОС і порушила Енергетичну хартію.

Позов подала майже десять років тому частина колишніх акціонерів компанії; найвідоміший із них, власник понад половини акцій Михайло Ходорковський, у цій справі участі не брав.

Як пише видання, після очікуваного на понеділок оголошення ухвали суду Росія матиме десять днів, щоб оскаржити його, і таке оскарження вочевидь буде.

Головною причиною влаштованого російською владою краху ЮКОСу, однієї з найбільших компаній країни, вважають невдоволення тодішнього і нинішнього президента Росії Володимира Путіна тим, що фактичний власник компанії Михайло Ходорковський фінансував опозиційні до Кремля політичні сили.

Компанію і її керівників звинуватили в ухиленні від сплати податків через незаконне отримання податкових пільг; правозахисники визнали ці звинувачення лише частково виправданими. У ті часи (початок 2000-х) отримання напівфіктивних пільг було в Росії звичною практикою, але інших за такі ж порушення майже не переслідували. Після ліквідації ЮКОСу значні його частини перебрали російські державні компанії. Ходорковський понад 10 років відбув в ув’язнненні за двома кримінальними справами про податкові й інші фінансові порушення, другу з яких правозахисники називають суто політичною.

Сума у 50 мільярдів доларів становить більш як одну десяту частину річного бюджету Росії чи більш як одну десяту золотовалютних резервів Росії.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG