Доступність посилання

ТОП новини

Cуд у Гаазі: Росія має виплатити 50 мільярдів доларів акціонерам ЮКОСу


Михайло Ходорковський
Михайло Ходорковський

Третейський суд в Гаазі опублікував рішення за позовом акціонерів ЮКОСу. Суд постановив, що російська держава має виплатити акціонерам 50 мільярдів доларів як компенсацію. Подавачі позову наполягали на 114 мільярдах доларів. Суд в Гаазі вказав, що Росія порушила Енергетичну хартію і незаконно привласнила активи ЮКОСу. Рішення суду, було винесено 18 липня, але офіційно опубліковано сьогодні.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на прес-конференції в Москві заявив, що Росія буде використовувати всі правові можливості для захисту своїх інтересів. Для оскарження рішення суду у Росії є десять днів.

Відповідно до рішення суду, Росія повинна передати 50 мільярдів доларів позивачам до 15 січня 2015 року. В іншому випадку почнеться нарахування відсотків.

Російська нафтова компанія ЮКОС існувала з 1993 по 2007 рік. 1 серпня 2006 ЮКОС був визнаний банкрутом. Компанію і її керівників звинуватили в ухиленні від сплати податків через незаконне отримання податкових пільг; правозахисники визнали ці звинувачення лише частково виправданими. У ті часи (початок 2000-х) отримання напівфіктивних пільг було в Росії звичною практикою, але інших за такі ж порушення майже не переслідували.

Компанія заборгувала іноземним банкам близько 500 мільйонів доларів. Борг був викуплений державною компанією «Роснефть», яка і заволоділа більшою частиною активів ЮКОСу.

Фактичний власник компанії Михайло Ходорковський понад 10 років відбув в ув’язнненні за двома кримінальними справами про податкові й інші фінансові порушення, другу з яких правозахисники називають суто політичною

XS
SM
MD
LG