Доступність посилання

29 Травень 2017, Київ 13:03
Новини | Економіка

Уряд пропонує додаткові ренти й нові заходи економії


Уряд Арсенія Яценюка пропонує оподаткувати надприбутки окремих підприємців шляхом запровадження рент на газ та нафту. Крім того, він виступає за встановлення мінімальної ціни на нафту й газ, з якої сплачуватимуться податки.

Водночас у Кабінеті міністрів обіцяють зекономити 400 мільйонів гривень за рахунок скорочення різних виплат народним депутатам, членам уряду та на 70% зменшити державні витрати на діяльність контрольних служб й інспекцій. Уряд має намір зупинити всі інспекції та перевірки за винятком тих, які здійснює Державна фіскальна служба, й тих, які призначаються спеціальним рішеннями Кабінету міністрів.

Про це заявив Арсенія Яценюк на брифінгу в уряді, закликаючи парламент проголосувати ці зміни до Податкового кодексу й Державного бюджету.

«Народні депутати, члени Кабінету міністрів сидітимуть на голому окладі», – сказав очільник уряду.

Він наголосив на важливості ухвалення нових видів зборів і податків, що розширять податкову базу за одночасного збереження нинішнього рівня пенсій, заробітних плат бюджетників і соціальних виплат.

«У минулому пакеті, який увалював уряд чотири місяці тому, нам вдалося оподаткувати тільки одного олігарха на прізвище Ахметов: у чотири рази була збільшена рентна ставка на руду. Зараз ми хочемо додатково зробити те, що не вдалося зробити тоді за відсутності голосів у парламенті: це додаткові рентні платежі на нафту, на газ», – наголосив Арсеній Яценюк.

Він відзначив, що уряд далі готовий переглядати ставки на руду. «Всі, хто заробляє надприбутки, у сучасних воєнних умовах повинні чесно й справедливо поділитися», – наголосив урядовець.

31 липня має відбутися позачергове засідання Верховної Ради України, на якому уряд закликає проголосувати зазначені зміни до законодавства.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG