Доступність посилання

ТОП новини

Санкції Заходу проти Росії не зможуть досягнути мети – Лавров


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров

Санкції Заходу проти Росії не зможуть досягнути своєї мети. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

«Санкції рідко досягають поставленої мети. У випадку Росії, вони не зможуть досягнути своєї мети за визначенням. Ми від цього не відчуваємо радості. Так само, як і не відчувають радості країни Європи, які запроваджують санкції. Ми це знаємо», – говорить Лавров.

ЄС оголосив пізно ввечері минулої п’ятниці ухвалений раніше цього дня список з 15 фізичних і 18 юридичних осіб, проти яких запровадив санкції через ситуацію в Україні. Йдеться, зокрема, про голову республіки Чечня у Росії Рамзана Кадирова, керівника російської розвідки Михайла Фрадкова і керівника ФСБ Росії Олександра Бортникова.

Європейський союз, як і США й деякі інші країни, вже запроваджували низку санкцій у зв’язку з анексією українського Криму Росією й дестабілізацією в Україні. Першим етапом санкцій ЄС були політичні, другим, який час від часу розширюють дотепер, стали санкції стосовно фізичних і юридичних осіб із Росії й України, причетних до дестабілізації України.

Євросоюз, як і США, погрожують застосувати й третій етап таких санкцій, проти цілих секторів економіки Росії, якщо Москва не припинить дестабілізовувати Україну, але досі час від часу змінювали умови запровадження цього етапу і постійно уникали його. Згаданий розгляд у Євросоюзі наступного вівторка може вперше запровадити санкції, що наближатимуться до рівня третього етапу.

Дивитись коментарі (9)

XS
SM
MD
LG