Доступність посилання

ТОП новини

Бої точаться вже поблизу місця катастрофи «Боїнга» (європейська преса)


Західні газети повідомляють, що австралійська та нідерландська поліцейські місії разом зі спостерігачами ОБСЄ відмовилися в неділю від відвідин місця катастрофи рейсу MH17 поблизу Тореза, бо бої української армії з проросійськими сепаратистами точаться вже неподалік. Європейська преса інформує, що особливо важкі бої йдуть за міста Горлівку і Луганськ. На Заході виключають відправку на місце катастрофи малайзійського «Боїнга-777» спеціальної збройної місії. Родичі загиблих намагаються віднайти відповіді на запитання про причини цієї трагедії.

Впливова The Wall Street Journal розповідає про батьків 25-річної австралійки з німецьким громадянством Фатіми Дичинськи, які приїхали на місце катастрофи і загибелі їхньої єдиної дочки у намаганнях дізнатися правду про трагедію та віднайти хоча б якісь сліди їхньої дівчини. Але нічого так і не стало відомо, як каже мати Фатіми, Анжела Рудхарт-Дичинськи. Вбиті горем батьки не знають, чи є серед останків загиблих і тіло Фатіми, а визначення результатів генетичних експертиз може тривати місяцями. Родичі також вимагають – від відповідальних за розслідування – фактів про причини трагедії, але це також тривалий процес, який гальмується війною на сході України.

Австрійська Die Presse інформує, що міжнародна австралійська та нідерландська поліцейські місії разом із представниками ОБСЄ відмовилися від відвідин у неділю місця падіння малайзійського «Боїнга-777» з міркувань безпеки. Газета цитує заступника глави місії ОБСЄ швейцарця Александра Гуґа, котрий зазначив: «Поблизу місця падіння літака йдуть бої, і ми не можемо ризикувати нашими людьми… це неприйнятне для нашої неозброєної місії». Влада Нідерландів також повідомляє, що на місці катастрофи перебувають ще тіла жертв, які необхідно врятувати і доправити до місць генетичних експертиз. Газета з Відня до цього ж розповідає, що на сході України точаться жорстокі бої, що унеможливлює оперативне обстеження міжнародними експертами місця трагедії рейсу MH17.

Польська Gazeta Wyborcza повідомила в понеділок, із посиланням на заступника глави австралійської поліцейської місії Ендрю Колвіна, що члени місії спробують досягнути місця катастрофи у понеділок, він також додав, що беззбройні нідерландська та австралійська поліції мали би детально оглянути місце трагедії. А для цього потрібно, щонайменше – 5-7 днів. Тут також відзначено, що від часу катастрофи минуло вже 11 днів, а міжнародні експерти й так мали мало можливостей для обстеження місця падіння «Боїнга-777». Площа розсіювання уламків літака і тіл пасажирів сягає до 50 квадратних кілометрів.

Інша польська газета, Rzeczpospolita, цитує прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, котрий виключає можливість відправки до України спеціальної збройної місії для охорони місця катастрофи малайзійського лайнера, бо «це становить великий ризик у зоні триваючого збройного конфлікту», пояснює нідерландський очільник. Газета також цитує міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, котрий пояснює, що міжнародна поліцейська місія не змогла в неділю дістатися місця катастрофи літака через перепони з боку проросійських сепаратистів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG