Доступність посилання

ТОП новини

ООН: доля 375 людей, викрадених бойовиками, невідома


Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей
Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей

З середини квітня бойовики на сході України викрали 717 людей. Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини. За їхньою інформацією, місце перебування 375 із них залишається невідомим.

«З середини квітня бойовиками було викрадено 717 людей. Серед них 46 журналістів, 112 правоохоронців, 26 представників ОБСЄ, 22 депутати, 5 предстаників прокуратури, 2 адвокати, 2 суддів, один представник пенітенціарної системи, 481 інших (зокрема 292 жінок і дівчат). Озброєні бойовики затримали 91 представника військових і прикордонників, 4 працівників служб безпеки. 437 людей було звільнено. Місце перебування ще 375 людей залишається невідомим», – мовиться у доповіді.

За словами верховного комісара ООН із прав людини Наві Піллей, деякого з викрадених навіть змушували воювати.

«Затриманих часто використовували, щоб вимагати викуп. Деякі з них були змушені рити окопи чи битися на лінії фронту. Є також повідомлення про розстріли під час так званого воєнного трибуналу. У відповідь українська влада активізувала антитерористичну операцію. У результаті важких бойових дій, 101 тисяча 617 людей втікли в інші регіони України», – зазначила Піллей.

Наві Піллей також заявила, що збиття «Боїнга-777» у Донецькій області може розглядатися як воєнний злочин. Вона закликала всі сторони конфлікту «покласти край верховенству зброї і відновити повагу до міжнародного права і прав людини».

«Хочу наголосити всім, хто втягнутий у цей конфлікт, зокрема й іноземним бойовикам, що будуть докладені всі зусилля, щоб усі, хто чинив серйозні злочини щодо порушення міжнародного право, включно з воєнними злочинами, були притягнуті до відповідальності» – наголошує Наві Піллей.

У понеділок голова місії Армен Арутюнян представив четверту доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні Моніторингової місії ООН з прав людини. У доповіді мовиться, що із середини квітня станом на 26 липня на сході України було вбито щонайменше 1129 осіб і 3442 поранено. У документі також зазначається, що дії бойовиків призвели до беззаконня на сході України. Як наслідок, київській владі зараз надзвичайно складно стежити за дотриманням прав людини на територіях, які підконтрольні бойовикам.

Українське МЗС загалом позитивно оцінює цю доповідь. При цьому у МЗС наголошують, що «подеколи авторам не вдається повною мірою відобразити цілісну суть того, що відбувається».

У зовнішньополітичному відомстві зазначають, що змушені констатувати замовчування Місією ООН підривної ролі Росії в подіях на Сході України.

XS
SM
MD
LG