Доступність посилання

ТОП новини

Сепаратисти не припинять протистояння без тиску Росії – Керрі


Керівник МЗС України Павло Клімкін (ліворуч) і державний секретар США Джон Керрі, Вашингтон, 29 липня 2014 року
Керівник МЗС України Павло Клімкін (ліворуч) і державний секретар США Джон Керрі, Вашингтон, 29 липня 2014 року

Росія не демонструє бажання допомогти припинити протистояння між українською владою та сепаратистами на Донбасі, яких підтримує Москва. Про це заявив державний секретар США Джон Керрі під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

«Хоча Росія і заявляє, що хоче деескалації конфлікту, її дії не демонструють бажання припинити насилля та кровопролиття», – зазначає Керрі.

За словами Джона Керрі є «чітка ясність», що російські військові підтримують сепаратистів, Росія постачає бойовикам на сході України ракети та артилерійську зброю.

Держсекретар США повідомив, що у вівторок провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим щодо, як він описав, спеціально пропозиції для зменшення насилля.

Але, як заявляє Керрі, сепаратисти продовжуватимуть протистояння «допоки вони не відчуватимуть тиску, чогось реального, від їхніх російських опікунів», щоб зупинити це.

Як заявив президент США Барак Обама, узгоджене запровадження нових санкції США та ЄС проти російського енергетичного сектору, оборонної індустрії та фінансових інституції, посилить тиск на Росію.

До списку нових економічних санкцій США проти Москви увійшли три російських банки – «Банк Москви», «Російський сільськогосподарський банк» і «ВТБ-банк», а також «Об’єднаної суднобудівної корпорації».

Нові обмеження США слідують за посиленням санкцій ЄС проти Росії, про яке у вівторок домовилися європейські лідери.

У спільній заяві президента Європейської ради та президента Єврокомісії мовиться, що нові, економічні санкції ЄС проти Росії стосуватимуться обмеження доступу російських банків до європейських фінансових ринків, запровадження ембарго на торгівлю зброєю, введення експортних обмежень на товари подвійного використання та обмеження доступу Росії до технологій у нафтовому секторі.

Європейський союз, як і США й деякі інші країни, вже запроваджували низку санкцій у зв’язку з анексією українського Криму Росією й дестабілізацією в Україні. Першим етапом санкцій ЄС були політичні, другим, який час від часу розширюють дотепер, стали санкції стосовно фізичних і юридичних осіб із Росії й України, причетних до дестабілізації України.

XS
SM
MD
LG