Доступність посилання

ТОП новини

АТО не є єдиною причиною необхідності змін до бюджету – Пинзеник


Віктор Пинзеник
Віктор Пинзеник

Бюджет України має більш важливі прогалини, що потребують змін, ніж проблеми фінансування антитерористичної операції, заявив в ефірі Радіо Свобода колишній міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

«Треба розуміти масштаб проблем, які мало хто знає. Я здивований, що його не озвучують. У людей не має складатись враження, що єдиною причиною перегляду бюджету є АТО», – сказав народний депутат.

«Безумовно, АТО вже є достатньою підставою для врегулювання. Проблема в тому, що український уряд, не здатний забезпечити фінансування тих обсягів, що передбачено в бюджеті, який стоїть на порядку денному для перегляду. Цифра дефіциту – це не та цифра, що там зазначена. Є інша цифра, що є теж дефіцитом, на яку ніхто не звертає уваги. До 70 мільярдів гривень, що зазначена в статті 1 закону, треба додати ще 40 мільярдів гривень – джерела фінансування дефіциту. З цього випливає неможливість профінансувати таку суму. Країна не здатна позичити гроші. Міжнародний валютний фонд – це остання інстанція, до якої звертаються в тому випадку, коли ніхто більше не позичає державі грошей», – додає Віктор Пинзеник.

Проблема дефіциту бюджету, за його словами, стала актуальною впродовж останніх років. Політик зауважив, що десять років тому Україна була надійним позичальником, і могла легко позичити гроші.

«За оцінками уряду, на кінець року борг України становитиме 950 мільярдів гривень», – підсумував Пинзеник. «Економічні механізми виходу із заборгованістю позначаться на кожному із співвітчизників. Кілька років назад можна було припинити нарощувати борги, а саме витрачати стільки, скільки країна заробляє. Сьогодні стоїть питання про зменшення темпів нарощування боргів країни. За один рік досягнути цього неможливо», – наголосив він.

Прем’єр Арсеній Яценюк закликав депутатів повернутися до розгляду ініціатив уряду щодо питань бюджету держави на позачергову засіданні парламенту 31 липня. За його словами, це напряму визначає долю фінансування України з боку МВФ і Світового банку.

XS
SM
MD
LG