Доступність посилання

ТОП новини

Норвегія може приєднатися до санкції проти Росії


Норвегія розглядає можливість приєднатися до санкції проти Росії. Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ цієї країни Берґе Бренде.

«Нові обмежувальні заходи ЄС проти Росії пов’язані із серйозним погіршенням ситуації в Україні. Норвегія уважно вивчає ці заходи. Це є гарною можливістю для Норвегії долучитися до нових обмежень. Ми проведемо консультації у парламенті перед ухваленням остаточного рішення. З початку нелегальної анексії Криму у березні, уряд чітко визначився, що Норвегія повинна стояти разом зі своїми партнерами у питаннях незаконних дій Росії щодо України», – зазначає Бренде.

Міністр закордонних справ Норвегії додав, що «у цій ситуації ми не маємо іншого виходу, як реагувати».

Сьогодні Європейська комісія узгодила нові персональні санкції через ситуацію в Україні. До цього списку потрапило 8 фізичних і 3 юридичних особи.

Учора ж ЄС оголосив про запровадження економічних санкції проти Росії. У спільній заяві президента Європейської ради та президента Єврокомісії йшлося, що нові, економічні санкції ЄС проти Росії стосуватимуться обмеження доступу російських банків до європейських фінансових ринків, запровадження ембарго на торгівлю зброєю, введення експортних обмежень на товари подвійного використання та обмеження доступу Росії до технологій у нафтовому секторі.

Сьогодні список персональних санкцій має бути надрукований в офіційному журналі ЄС., після чого обмеження набудуть чинності. Остаточний список економічних санкцій проти Росії має бути узгоджений до 31 липня.

До списку нових економічних санкцій США проти Москви увійшли три російських банки – «Банк Москви», «Російський сільськогосподарський банк» і «ВТБ-банк», а також «Об’єднаної суднобудівної корпорації».

XS
SM
MD
LG