Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін: підтримку зараз відчуваємо, на жаль, після цілого ряду трагічних подій


Задля того, щоб знайти вихід із ситуації, що склалася на сході України, офіційний Київ готовий до переговорів із людьми у Луганську й Донецьку, що піддалися впливу російської пропаганди. Країна готова навіть надати більше автономії цим регіонам, але вести мову про це із російським керівництвом сепаратистів не стане.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час виступу у Атлантичній раді. Цей виступ став останнім і по-суті найбільшим публічним виступом, який міністр дав за час дводенного візиту до столиці США.

На зустріч із міністром Клімкіним у Атлантичній раді зібралася повна зала аналітиків, журналістів і політиків. Міністр констатує – нарешті він бачить належну підтримку України європейськими й американськими партнерами – шкода лише, що дісталася вона аж так дорого:

«Я довго займався просування європейської інтеграції. І для мене завжди було питанням – чому так багато йшлося про партнерство і підтримку, хоча насправді їх не було. Зараз ситуація змінилась. Ми відчуваємо підтримку. На жаль, це сталося надто пізно – після цілого ряду трагічних подій».

Під час візиту до США міністр Клімкін звинуватив Росію у постачанні про-російським сепаратистам озброєння, а Барак Обама оголосив про посилення санкцій проти Російської Федерації. Павло Клімкін констатував – світ переживає найбільшу кризу у стосунках між США та Росією від Кубинської кризи 1962 року, а Україна розплачується за свій європейський вибір:

«Ми покарані за наш європейський вибір. Але у нас є дуже чітка ідея того, що нам потрібно. Нам потрібна об’єднана, демократична, європейська Україна... І для цього нам потрібно провести реформи. Зробити це буде дуже важко, але ми готові заплатити цю ціну. Ми готові говорити з українцями Сходу, які піддалися російській пропаганді. Ми готові підтримати ідею децентралізації. Ми готові дати більше політичної й економічної автономії регіонам, тому що це у наших інтересах – повернути нашу землю в Донецьку і Луганську».

Павло Клімкін також закликав не забувати про ситуацію в Криму, за який Україна ще буде боротися:

«Ми ніколи не перестанемо боротись за Крим як за нашу територію. Там є багато не лише українців і кримських татар, які виступають проти анексії Росією. Там також є багато російськомовних людей, які теж вважають це актом агресії. Настрої в Криму, Донецьку, Луганську дуже сильно змінюються. Зараз вони починають ненавидіти терористів. Люди розуміють, що вони ідуть в нікуди».

Міністр наголосив, що у Європі вже достатньо заморожених конфліктів. Україна ж не хоче перетворитися на ще один, і саме тому українські військові стоятимуть до останнього, незважаючи на те, яку ціну за це доведеться заплатити.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG