Доступність посилання

ТОП новини

У Мінську бойовики погодилися допустити місію ОБСЄ до місця падіння «Боїнга»


Бойовики угруповання «ДНР» блокують дорогу для проходу місії ОБСЄ до місця катастрофи «Боїнга-777», 30 липня 2014 року

В результаті переговорів у Мінську, бойовики, що діють на сході України та представники офіційного Києва пообіцяли зберегти для експертів коридор до місця аварії «Боїнга-777». Засідання тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України відбулося в Мінську за ініціативи президента України Петра Порошенка. На порядку денному зустрічі, за офіційними повідомленнями, були лише питання гарантій безпечного доступу до місця катастрофи малайзійського лайнера міжнародних експертів та запуск процесу звільнення утримуваних сторонами осіб.

На засіданні контактної групи в Мінську ухвалили рішення, що буде збережено коридор для місії ОБСЄ та представників Нідерландів та Австралії до місця аварії «Боїнга-777».

Володимир Гройсман
Володимир Гройсман

Про це заявив керівник держкомісії, віце-прем’єр України Володимир Гройсман на брифінгу в четвер увечері у Києві.

«В рамках контактної групи вирішено, що той коридор, який був сьогодні перевірений місією ОБСЄ спільно з партнерами з Нідерландів та Австралії, буде підтримуватись припиненням будь-яких бойових дій на цьому маршруті з боку бойовиків. І це рішення в рамках тристоронньої контактної групи сьогодні прийнято», – повідомив Гройсман.

Щодо другого питання на порядку денному, то, згідно з письмовим повідомленням, за результатами переговорів, сторони домовилися про обмін полоненими. Вони зобов’язалися негайно звільнити «значну кількість осіб, позбавлених волі».

«Контактна група знову заявила, що звільнення заручників та інших незаконно затриманих осіб є важливим елементом для забезпечення взаємно погодженого та сталого припинення вогню», – мовиться у повідомленні.

Також контактна група домовилася, що потрібно створити механізм спостереження і контролю ОБСЄ за припиненням вогню та ефективного контролю і перевірки на кордоні між Україною і Російською Федерацією.

Контактна група погодилася з представниками сепаратистських груп, що вони проведуть ще одну зустріч наступного тижня.

До складу контактної групи, що засідала Мінську, увійшов колишній президент України Леонід Кучма, посол Росії в Києві Михайло Зурабов та офіційний представник нинішнього голови ОБСЄ з питань врегулювання ситуації в Україні Хайди Тальявіні. Щодо того, хто представляв угруповання «Донецька народна республіка», офіційних повідомлень не було.

  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG