Доступність посилання

ТОП новини

Серйозніших санкцій проти Росії вимагатиме українська діаспора у США


©Shutterstock

Українські діаспорські організації активно лобіюють своїх представників у Конгресі, щоб уряд США більше допомагав Україні. Вони надають не лише інформаційну підтримку, а й юридично обґрунтовують необхідність таких кроків. Мирослав Смородський – директор з комунікацій Асоціації українських правників США дав інтерв’ю «Голосу Америки».

– На Вашу думку, чи Конгрес та уряд США роблять достатньо для того, щоб допомогти Україні?

– Ми вітаємо ті санкції, що зараз застосував американський уряд і Європейський союз, але ми не думаємо, що цього вистачає на теперішній час. Це не стримає Путіна від подальшого нападу на Україну і від підтримки терористів, що працюють в Донецьку та Луганську. На нашу думку, потрібні більш серйозні санкції, і Америка повинна видати закони про визначення угруповань на сході України терористичними, а Росія має бути визнана спонсором міжнародного тероризму.

– Виконавча влада чи законодавці США мають ухвалити рішення про те, щоб внести Росію у список країн, які підтримують тероризм?

– Голова Держдепартаменту США має право це визначити із узгодженням Сенату та Конгресу. Але вони в свою чергу мають право не погодитися. З огляду на ситуацію в Донецьку та Луганську ми дуже зацікавлені в тому, і лобіюємо Джона Керрі (Держсекретар США – ред.), щоб він це зробив.

Ми маємо зрозуміти одну важливу річ, що ті так звані сепаратисти, не є сепаратистами і українцями, вони є терористами.

– Наскільки реальною є перспектива надання Україні статусу союзника США, з Вашої точки зору?

– На все це потрібен час. І підтримка словами – зовсім інша річ, ніж підтримка діями. Маємо зрозуміти, що Україна допомоги потребує тепер, а не за місяць, два чи за три. На мою думку, в Адміністрації США є достатньо сили і позиції, щоб надати цю допомогу, не чекаючи якихось законів від Конгресу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG