Доступність посилання

ТОП новини
01 жовтня 2020, Київ 21:26

Стосовно України Путін мав би схаменутися і «злізти з пальми» (європейська преса)


Західна преса інформує про загибель щонайменше 10 українських десантників у районі катастрофи малайзійського «Боїнга-777» і про початок роботи з п’ятниці в районі катастрофи міжнародної поліцейської місії для охорони цього району на теренах, контрольованих сепаратистами. Впливові німецькі політики не приховують закулісних переговорів з метою «врятувати лице Путіну» і вважають, що президент Росії мав би схаменутися, «злізти з пальми», визнати суверенітет України та піти на тіснішу співпрацю з ЄС. Експерти також наголошують, що навіть пряма загроза рецесії в Росії внаслідок нових санкцій ЄС та США не приводить до зміни політки Кремля щодо України.

Австрійська Der Standard повідомляє, що міжнародна слідча комісія нідерландських та австралійських експертів, котра вже працює в районі катастрофи малайзійського лайнера, виявила ще кілька фрагментів тіл загиблих там 17 липня пасажирів. На місці трагедії залишається ще щонайменше 80 тіл із 298 загиблих пасажирів рейсу MH17. Газета також інформує, що вночі на п’ятницю в районі Шахтарська, поблизу місця падіння «Боїнга-777», загинуло щонайменше 10 українських десантників, котрі потрапили у засідку, влаштовану сепаратистами.

Польська Gazeta Wyborcza також інформує про початок роботи у п’ятницю на місці трагедії малайзійського лайнера міжнародної поліцейської місії з охорони цього району для безпечного проведення міжнародного розслідування, яке й так вже затягнулося. Видання з Варшави також повідомляє про переговори в Мінську тристоронньої контактної групи з проблеми перемир’я на Донбасі, коли нібито було досягнуто порозуміння щодо вільного доступу міжнародних експертів до місця катастрофи «Боїнга-777» та про деякі умови обміну заручниками.

Польське видання також розповідає про інтерв’ю журналістам Карла-Ґеорґа Веллманна, впливового німецького політика від Соціал-демократичної партії, члена комісії з міжнародних справ у Бундестазі, котрий визнав, що ведуться закулісні переговори з Москвою щодо «врятування обличчя Путіна» в намаганнях переконати главу Кремля «злізти з пальми на землю» і визнати суверенність України. Депутат від соціал-демократів Німеччини визнав, що Росія не бажає вести переговорів з Україною і «Путін опинився у скрутному становищі, коли російська пропаганда фактично змушує його йти у руслі трактування влади в Києві як «фашистського режиму», а відкликання цього та згода на заспокоєння – є дуже важким кроком для нього». Але Веллманн вважає, що іншого виходу для Путіна немає, бо повівся він «ірраціонально, на шкоду власним інтересам», тому «бажаємо допомогти йому злізти з пальми на землю». «Хоча дотепер ні Анґелі Меркель, ні Франку-Вальтерові Штайнмаєру не вдавалося цього зробити», – констатував німецький політик.

Впливова лондонська Financial Times зауважує, що російська економіка наближається до рецесії, чому сприяють нові санкції ЄС та США, але політика Росії поки що не змінюється. Видання також наголошує, що перекидання великими російськими компаніями значної частини своєї готівки до азійських банків, зокрема до Гонконгу, викликає занепокоєння в експертів, котрі не виключають, що таким чином у Росії розглядається «найгірший варіант» – самоізоляції від Заходу, подібної до Ірану.

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (4)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG