Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 08:08

Гіркін, Губарєв і Моторола. Українці виставляють сепаратистів на посміховисько


Інтернет мем «Мозок сепаратиста»

Сепаратисти в уявленнях користувачів українського інтернет-простору не пройшли еволюцію. Вони часто роблять незбагненні вчинки: одружуються, будучи жонатими і забороняють вживати нецензурну лексику. Радіо Свобода зробило моніторинг інтернет-мемів та фотожаб, щоб дізнатися, над ким з сепаратистів зараз найбільше кепкують в інтернеті.

«Гіркін оголосив наступ. Перший фронт – супермаркети, другий – автосалони, третій – «Приватбанк» – це лише один із численних анекдотів на адресу одного з лідерів угруповання «ДНР», російського полковника Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), який є беззаперечним улюбленцем інтернет-мемів в українському онлайн просторі. Особливо сподобався інтернет-користувачам його нещодавній наказ про заборону нецензурної лайки в лавах бійців так званої «ДНР», яку в Україні визнано терористичною організацією.

«Ми називаємо себе «Православною армією»… Матірна лайка – неросійського походження і вживалася ворогами Русі для осквернення наших святинь, щоб, діючи на воїнів через дух, зламати їх у бою і поставити народ на коліна», – йдеться в указі.

За словами полковника Гіркіна, «руський воїн» не може використовувати «мову ворога», бо це «духовно принижує і веде армію до поразки». Чи будуть бойовики виконувати наказ і яке покарання за порушення нестимуть – невідомо, проте у мережі Твіттер користувачі висловили припущення, що в іншому випадку їм взагалі доведеться мовчати.

«Вінчаються раби божі Моторола та Гарнітура» – так, до прикладу, кепкують українці із недавнього одруження Арсена Павлова, більш відомого як «Моторола», з мешканкою Семенівки Оленою. Тепер донецький сепаратист не лише відомий тим, що знімав бої на Сході України на камеру і викладав їх в інтернет, а й тим, що зіграв перше в історії угруповання «Донецька народна республіка» весілля. Шлюб був зареєстрований на бланку «ДНР» під номером 0001 у країні «Новоросія». Дружбою на весіллі у молодят був так званий «народний губернатор» Донецької області Павло Губарєв, а сукню нареченої рясно доповнювали георгіївські стрічки. Їх Олена вплела і в косу, пов’язала на руку та букет.

​Зараз Моторола зі своєю обраницею проводять медовий місяць у Криму. Фото з їхнього вінчання досі гуляють мережею, набуваючи все нових і нових варіацій.

Інтернет мем на весілля сепаратиста
Інтернет мем на весілля сепаратиста

Втім, не лише жарти, але й докори поширюються на адресу молодої пари. Моторолу звинувачують в одночасному шлюбі з двома жінками. Адже раніше в інтерв’ю російському ресурсу «Завтра», відповідаючи на запитання що збирається робити після війни, Моторола відповів, що має дружину та сина, якого й збирається виховувати:

«Сына воспитывать буду, пять лет ему. Вот, сегодня звонил жене, с сыном поговорил, нормально у них всё. Хочу шесть сыновей и одну дочку. Вот этим и займусь после войны. Буду детей делать и воспитывать их. В духе морской пехоты. И всем бойцам своим, погибшим, как мраморщик — памятники сделаю».

Третє місце за кількістю кепкувань в інтернеті посів так званий «народний губернатор Донецької області» Павло Губарєв. Спершу приводом для цього став факт з біографії, що Губарєв працював Дідом Морозом. Тепер увага інтернет користувачів прикута до його телешоу на «Новоросія-ТВ» під назвою «Лица ополчения». Цього разу майстер перевтілення Павло Губарєв у ролі телевізійного журналіста бере інтерв’ю у членів «ДНР» (чи то у «Баті», чи у барда та поета), відкриваючи нові обличчя колоритних сепаратистів, які згодом теж зможуть претендувати на місце в інтернет-мемі українського авторства.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук


Загалом ж більшість зображень на позначення образу сепаратиста на сході зводяться до примата, якого поки що не торкнулась еволюція, пріоритетом для якого є радше річ матеріальна, ніж духовна. Автори цих жартів переконані: їхні роботи можуть не лише піднімати настрій, але й якось вплинути на самого героя мему, оскільки сили гумору люди інколи бояться більше, ніж зброї.

  • 16x9 Image

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG