Доступність посилання

ТОП новини

КЗЖ: ситуація для роботи журналістів на Донбасі погіршилась


Міжнародний Комітет захисту журналістів (КЗЖ) заявляє про нові випадки затримання сепаратистами журналістів на Донбасі.

У вівторок, заявляють у Комітеті, у місті Стаханов Луганської області бойовики угруповання «ЛНР» викрали журналіста місцевої спортивної газети «Футбольное обозрение» Євгена Тимофеєва. Його викрали із власного будинку через те, що Тимофеєв у своїх публікаціях висвітлював спортивні ігри у Києві. Бойовики звинуватили його у шпигунстві на користь української влади.

За повідомленням КЗЖ, сепаратисти також затримали Євгена Шляхіна, який працював у міжнародному відділі мерії Стаханова. (Разом з ним затримали і юриста, який був у приміщенні мерій). Шляхін також співпрацював з місцевою газетою «Стахановское знамя» та іншими місцевими ЗМІ. Причина затримання Євгена Шляхіна невідома.

Всі троє, зазначають у Комітеті захисту журналістів, утримуються у муніципальному будинку Луганська, який контролюють бойовики.

Журналіста львівського видання ZIK Юрія Лелявського бойовики утримують у полоні вже понад три тижні. Незрозуміло, чи його викрали ті ж самі люди, що і Тимофеєва і Шляхіна. Лелявського сепаратисти захопили 23 липня на блокпосту, невдовзі після того, як він відправив статтю у ZIK. У четвер львівське видання повідомило, що Лелявського утримують у будинку Луганської міськради.

«Навіть спортивні журналісти перебувають у зоні ризику на сході України, де атаки, викрадення і затримання тривають», – зазначила координатор КЗЖ у країнах Європи і Центральної Азії Ніна Огнянова. «Ми закликаємо сепаратистів негайно звільнити Євгена Тимофеєва, Юрія Лелявського та Євгена Шляхіна і припинити викрадення журналістів», – наголошує Огнянова.

У КЗЖ констатують, що після збиття «Боїнга-777» ситуація для журналістів на Донбасі погіршилася.

XS
SM
MD
LG