Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 04:21

Із Закарпаття депортують «провокаторку» з російського телеканалу


Співробітники СБУ в Закарпатській області визнали такими, що завдають шкоду національним інтересам, дії громадянки Росії та ухвалили рішення про її примусове повернення з території України, повідомило у п’ятницю видання «Закарпаття онлайн».

Як пише видання, в УСБУ повідомили, що ця громадянка «задавала місцевим мешканцям провокаційні запитання, намагалася підбурити їх на масштабне заворушення і вияв невдоволення частковою мобілізацією та необхідністю участі чоловіків в антитерористичній операції».

За повідомленням, дії іноземки викликали підозру в місцевих журналістів та окремих учасників мітингу, через що громадяни звернулися до СБУ.

Як повідомляло видання, у п’ятницю в селі Ракошині на Закарпатті громада спершу планувала перекривати трасу міжнародного значення Київ – Чоп, і на події помітили незнайому журналістку. На запитання місцевих журналістів вона сказала, що з Дубаю, має американське громадянство і працює на Берлін. За її словами, народилась у Тбілісі, а в Ракошино приїхала, «бо тут цікаво». У посвідченні журналістка зазначена як Alina Eprimian. Після перевірки з’ясували, що журналістка має також громадянство Росії і працює на відеоагентство Ruptly, що розташоване в Берліні, але є підрозділом російського прокремлівського пропагандистського телеканалу RT.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Місцеві журналісти, пише видання, з’ясували, що Аліна Епрім’ян раніше працювала серед сепаратистів у містах Слов’янську і Краматорську.

Крім того, ще один проросійський журналіст із Британії, фріленсер RT Ґрем Філліпс, теж недавно депортований із України, згадав, як вона також працювала серед сепаратистів у Донецьку і як вони разом були в Маріуполі 9 травня, коли в тому місті сепаратисти штурмували міський відділ міліції.

Про виявлення російської журналістки в Ракошині в день, коли там «планувався штучний протест», повідомила у фейсбуці і співачка Руслана.

За повідомленнями з соцмереж, кілька днів протестів окремих людей у Ракошині проти мобілізації через антитерористичну операцію, в яких брали участь і люди, які не мають мобілізованих родичів, могли бути спровоковані з Росії з метою спробувати перетворити їх на сепаратистські виступи.

Зокрема, відомий російський шовіністичний і антиукраїнський діяч Олександр Дугін заявив у п’ятницю в російській соцмережі «ВКонтакте», буцімто на Закарпатті вже відбувається «повстання», «русини повстали зі зброєю», «повстанці взяли під охорону стратегічні об’єкти», «епіцентр спротиву – Мукачеве», і привітав «республіку Підкарпатську Русь».​

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG