Доступність посилання

ТОП новини

Через кризу в Україні Німеччина відкликає угоду з Росією про постачання озброєнь


Президент Росії Володимир Путін та канцлер Німеччини Ангела Меркель
Президент Росії Володимир Путін та канцлер Німеччини Ангела Меркель

Через тривалу кризу в Україні Німеччина зупиняє дію угоди про постачання озброєння для військового тренувального табору в Росії. Про це німецькій газеті «Sueddeutsche Zeitung» повідомив віце-канцлер і міністр економіки ФРН Зігмар Габріель.

За даними видання, відкликано дозвіл на здійснення контракту з Росією із боку одного з найбільших виробників військової техніки Німеччини – групи «Rheinmetall». Раніше проект був лише призупинений. Це сталося в березні поточного року, одразу після анексії Росією Криму.

У 2011 році німецький військовий підрядчик «Rheinmetall» підписав контракт на будівництво центру підготовки з симулятором бойових дій у Муліно, на південному заході Росії, вартістю близько 100 мільйонів євро. Передбачалося, що в ньому можна буде тренувати 30 тисяч російських солдатів на рік. «Rheinmetall» відстоював проект навіть після вторгнення Росії до Криму, аж поки німецький уряд нарешті не наполіг на його скасуванні.

Нинішнє рішення в німецькому уряді пояснили дотриманням щодо Росії санкцій Євросоюзу, які передбачають мораторій на продаж зброї Російській Федерації через її дії щодо України.

XS
SM
MD
LG