Доступність посилання

ТОП новини

Вторгнення до України, це єдиний варіант для Путіна – Макфол


На думку Майкла Макфола, колишнього посла США у Росії, колосальні зусилля Путіна спрямовані на організацію повстання на сході України провалились.

«Після анексії Криму, Путін спробував реалізувати схожий сценарій на сході України. Він нагадав світу, що територія, яку він тепер називає Новоросія, колись була частиною російської імперії і розкритикував більшовиків за передачу цієї території. Підпорядковані йому ЗМІ почали називати розпочату ним кампанію «Російською весною», стверджуючи, що це практично відголос Арабської весни, і Росія виступає визволителем репресованих етнічних росіян на сході України; на Twitter та Вконтакте було мобілізовано десятки тисяч людей, щоб роздмухати підтримку ідеї незалежності Новоросії», – пише колишній посол США у Росії у статті опублікованій виданням «Політіко».

«Все це нічого не дало. Повстанці на сході України не змогли мобілізувати значні групи населення на підтримку ідеї сепаратизму. Зрештою, українська армія дала відсіч, відновила контроль над багатьма містами та селищами, захопленими повстанцями. Путін більше не згадує про Новоросію. Він розуміє, «визволення» регіону тепер недосяжна мета», – пише американський дипломат.

За таких умов, Путін намагатиметься утримати програму мінімум – створення ситуації перманентного неспокою у Східній Україні та сумнівного суверенітету Києва щодо цієї територією.

«Таким чином цей регіон стане подібним до інших так званих «заморожених конфліктів» у Грузії, Молдові та Азербайджані, які не вирішено з часу розвалу СРСР», – пише дипломат.

«Здається у Росії вважають, що якщо повстання зможе триматись роками, чи навіть десятиріччями – новий режим у Києві навряд чи зможе консолідувати країну, і Захід не наполягатиме на входженні України до ЄС та НАТО».

Макфол висвовлює сподівання, що Путін все ж не надішле війська до України. На думку колишнього посла США у Росії, у разі вторгнення до України Росія у довготерміновій перспективі зазнає величезних військових, економічних та дипломатичних втрат. При цьому у статті Макфол наводить численні приклади того, як Путін діє всупереч, здавалось б очевидним, інтересам Росії.

Чимало оглядачів відзначають, що Макфол, який був автором політики перезавантаження відносин із Росією після припинення дипломатичної роботи та повернення до викладацької діяльності кардинально змінив ставлення до Росії, і приєднався до табору «яструбів».

«Макфол належить до покоління експертів з російських питань, які колись стояли на про-російських позиціях і мали надії», – пише про колишнього посла США у Росії професор Військово-морського коледжу (Naval War College) Том Ніколс.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG