Доступність посилання

ТОП новини

Російські ЗМІ й далі вигадують «казки» про мобілізацію в Україні


Мем на повідомлення російської журналістки Альони Кочкіної «Зніміть мене в Нацгвардію»
Мем на повідомлення російської журналістки Альони Кочкіної «Зніміть мене в Нацгвардію»

Російські прокремлівські ЗМІ далі розповідають вигадані «жахи» про нібито масову мобілізацію українців до війська. Тим часом, російське інтернет-видання «Взгляд» повідомило про «більш об’єктивну історію», яку тепер будуть вивчати школярі у Криму.

Російські ЗМІ продовжують залякувати своїх глядачів, як у Росії, так і в Україні дезінформацією про третю хвилю мобілізації через перебіг в Україні антитерористичної операції. Російський державний телеканал «НТВ» підготував черговий сюжет, присвячений цій темі.

«У місті Марганець повістки прийшли всім чоловікам, у тому числі й багатодітним. Дружини від відчаю перекрили автомагістраль», – повідомляє журналіст «НТВ».

Дійсно, як повідомляє український сайт новин «Корреспондет.net», у місті Марганець жінки призовників пікетували військкомат. Однак, «НТВ» не розповідає, що у місті – 48 тисяч мешканців. Із них 50 уже призвали, а під час третьої хвилі мобілізації повістки отримали 250 осіб, але ж ніяк не все чоловіче населення Марганця.

Більше того, «НТВ» повідомляє, що повістки начебто розсилають усім підряд: «і літнім, і немовлятам, і інвалідам, і тим, хто давно помер».

Однак, як пояснив військовий експерт Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook, отримання повістки не означає пряме потрапляння в армію. Міноборони таким чином «перевіряє зв’язок» із військовозобов’язаними.

Це в ефірі телеканалу ICTV підтвердив військовий комісар Макарівського районного військового комісаріату, що на Київщині, Роман Смольянінов.

«Із явними вадами здоров’я, то ми таким людям кажемо спасибі, що до нас прибули, будь ласка, можете йти додому. Поїдуть тільки ті, хто побажає поїхати на Схід, і ті, хто раніше перебував у відповідних командах для формування військових частин», – сказав Смольянінов.

У Криму історії навчатимуть більш «об’єктивно» – «Взгляд»

Російська інтернет-газета «Взгляд» повідомляє про те, що, згідно з майбутніми змінами у шкільній програмі України з історії, Другу світову війну перестануть називати «Великою вітчизняною». Написавши про це, газета також нагадала, що «приєднання Криму до Росії також змінить програму навчальних курсів, але, навпаки, у бік більшої об’єктивності».

Прикладом такої «об’єктивності», за інформацією видання, є припинення викладання історії Трипілля. Як розповів газеті вчитель-історик із Криму Дмитро Борисов, Трипілля не є основоположною культурою української нації, тому що це, начебто, культура румунська і походить вона з території сучасної Румунії.

За словами Борисова, не будуть дітям викладати й, наприклад, історію Західно-Української Народної Республіки. «Пояснюєш дітям, що ні до яких історичних подій це не призвело, а в Україні з цього приводу влаштували ціле свято проголошення Соборності», – обурюється Борисов.

В Україні зміни до програми з історії виносяться на громадське обговорення до 20 серпня. Потім ці зміни будуть винесені на розгляд Колегії Міністерства освіти і науки України для схвалення.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG