Доступність посилання

ТОП новини

Слідчий комітет Росії просить суд заарештувати 5 українських офіцерів


Слідчий комітет Росії просить суд заарештувати п’ятьох офіцерів 72-ої бригади Збройних сил України, яких «підозрюють у використанні важкого наступального озброєння невибіркової дії», «також перевіряється їх причетність до обстрілу російської території». Про це повідомили у прес-службі російського відомства.

«Слідчими проведено комплекс слідчо-оперативних заходів, направлених на встановлення причетності цих військовослужбовців до злочинів проти мирних громадян на території Луганської і Донецької областей. На підставі одержаних даних як підозрюваних затримано командира першого батальйону 72-ої механізованої бригади Збройних сил України Івана Войтенка, а також його підлеглих: заступника командира Віталія Дубиняка, командира танкового батальйону Олександра Полякова, начальник штабу Олександра Охрименка і командир першої роти Дмитра Устилка. У своїх свідченнях затримані визнають сам факт участі у військових діях і застосуванні різних видів зброї», – зазначається у повідомленні.

При цьому, за повідомленням, українські військові заперечують, що застосовували цю зброю проти мирних громадян. «Проте слідство має у своєму розпорядженні докази, що саме 72-га бригада за наказом командира Войтенка з 19 липня по 3 серпня при обстрілі міст Червонопартизанськ і Краснодон Луганської області використовувала важке наступальне озброєння невиборчої дії, внаслідок чого були поранені і загинули не менш як 10 мирних громадян і зруйновано не менш як 20 житлових будинків і об’єктів соціальної інфраструктури», – заявили у відомстві.

Окрім цього, стверджується, що зброя, яку мала в своєму розпорядженні 72-го бригада, аналогічна тим видам, які можуть використовуватися, зокрема, і для обстрілу боєприпасами, начиненими запальною сумішшю Н-17 (так званими «фосфорними» зарядами).

«Навряд чи затримані українські військові, в націоналістичному угарі прямуючи в каральну операцію, могли собі уявити, що за всі скоєні ними злочини рано чи пізно доведеться відповісти… І не виключено, що в перспективі вони можуть зустрітися зі своїми земляками – членами УНА-УНСО, які відбувають тривалі терміни покарання на території Росії за злочини, вчинені щодо наших громадян», – також заявили в Слідчому комітеті.

Дві бригади Збройних сил України (72-а та 79-а) перебуваючи в оточенні, майже три тижні обстрілювались бойовиками, як з українського, так і з російського боку. Близько півтисячі українських військовослужбовців з 1 до 4 серпня були змушені перетнути кордон Росії за допомогою місії спостерігачів ОБСЄ, після чого звернулися до української сторони з проханням повернути їх в Україну. На території Росії досі залишаються п’ять військовослужбовців.

XS
SM
MD
LG