Доступність посилання

ТОП новини

Російський «гуманітарний конвой» ускладнить становище Донбасу – МЗС


Російський «гуманітарний конвой» в Україні призведе до ескалації напруження і ще більше ускладнить становище мешканців Донбасу. Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ України.

«На тлі неодноразових порушень російською стороною режиму державного кордону з Україною та поставок зброї, техніки та найманців, в української сторони існують обґрунтовані підстави вважати, що згаданий конвой може бути використаний для подальшої ескалації напруги і призведе до ще більшого ускладнення становища жителів Донбасу», – мовиться у повідомленні.

У МЗС наголошують, що Київ звернувся «до міжнародних партнерів, які погодилися надати допомогу і підтримку уряду України у забезпеченні нагальних гуманітарних потреб та відбудові Донбасу».

«В Україні результативно працює Міжвідомчий координаційний штаб за участю представників уряду, організацій системи ООН, а також Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Нагадуємо російській стороні, що згідно з міжнародним правом направлення гуманітарних вантажів передбачає звернення від України як приймаючої держави, узгодження переліку предметів гуманітарної допомоги, її доставку виключно каналами ООН або через Міжнародний Комітет Червоного Хреста», – мовиться у повідомленні.

МСЗ України застерігає Росію «від будь-яких спроб надсилання гуманітарних вантажів в Україну без дотримання вищезазначених умов».

У середу у НАТО заявили, що Росія накопичила на кордоні з Україною близько 20 тисяч військових і може ввести їх під виглядом миротворців. В альянсі вважають, що Росія може використати свої війська під прикриттям гуманітарної чи миротворчої місії.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що російські миротворчі сили повинні перебувати в постійній готовності до виконання своїх завдань.

Посол Росії в ООН Віталій Чуркін раніше заявив, що Москва хоче послати гуманітарну місію для допомоги цивільному населенню на схід України.

В адміністрації президента України заявили, що введення на територію України «миротворчого контингенту» з боку Росії розцінюватиметься як пряма агресія.

XS
SM
MD
LG