Доступність посилання

ТОП новини

Ймовірний час вторгнення Росії – наступні 6 тижнів – військовий експерт


Система організації армії Росії обумовлює вірогідність того, що у наступні 6 тижнів безпека вторгнення Росії в Україну буде найвищою. Про це йдеться у дописі в аналітичному блозі «The XX Comittee», упорядником якого є Джон Шиндлер, професор Коледжу військово-морських сил США.

«Відповідно до законів Росії, призовники не можуть бути відправлені до зони бойових дій без принаймні 6-місячної підготовки, але за цей час можна підготувати лише бійця невисокого рівня. Цикли військового призову припадають на весну та осінь, через що Росія має досить вузьке вікно для початку військової кампанії: набір зроблений на весні 2014-го року ще не готовий, а набір від осені 2013-го вже чекає «дембеля».

«З огляду на реально наявних підготовлених військових, я б пішов на вторгнення з кінця серпня до раннього вересня. Це дозволило б якнайкраще використати наявних призовників. І саме на цей часовий період припадають регулярні військові навчання у Росії», – йдеться у дописі.

На думку автора, російська війська на кордоні України насправді не мають того стану боєготовності, на який розраховує Москва.

«Ефективності російських сухопутних військ та ВДВ заважають реальні проблеми з кадрами. Вирішити цю проблему мав перехід на контрактну форму служби та зміни у сержантському складі. Ці зміни були частиною реформ «Нового облика» у 2008-2009 роках, але від них кілька разів відмовлялись через нестачу кваліфікованих новобранців. І ВДВ, і сухопутні війська намагались вирішити цю проблему через перехід до постійно готових батальйонів (батальйонів, а не бригад), але навіть це дається не легко», – йдеться у дописі.

За таких умов, на думку автора, єдиною досяжною метою для Росії в Україні є створення зони замороженого конфлікту на сході.

Дивіться також: НАТО не відправить до України війська – генсекретар Альянсу

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG