Доступність посилання

ТОП новини

Чи відкриють депутати виборчі списки? (Огляд преси)


Сьогодні у Верховній Раді розглянуть, за якими правилами обиратиметься майбутній парламент. За твердженням експерта газети «День», радикальних змін у виборчому законодавстві від депутатів очікувати не варто, оскільки вони не вельми зацікавлені робити відкритими партійні списки. Сьогодні політики не втратили політичні амбіції мати підконтрольну Верховну Раду із максимальною кількістю голосів. Відтак нині стоїть питання: чи залишається Україна зі старою системою, ухваленою за часів Януковича, яка є інструментом корупції. Загалом будь-які зміни, включаючи закриту пропорційну систему, будуть кращими, аніж є зараз. Про це наголошується в статті ««Новим політикам – реальні умови».

Народні депутати також розглядатимуть урядовий законопроект щодо бюджетної децентралізації, який повинен посилити фінансову автономію регіонів. Як пише газета «Сегодня», це буде першим кроком на шляху до спільної децентралізації, анонсованої Україною на початку року. Згідно з документом, доходи місцевих бюджетів можуть вирости за рахунок передачі частини податків із центру на місця. Зокрема, областям віддадуть держмита та єдиний податок, а держбюджету залишать частину екологічного податку. Докладніше йдеться в статті «Вільні» бюджети: що очікувати?».

Наприкінці липня була оголошена третя хвиля часткової мобілізації. В Генштабі Збройних сил України говорять, що мобілізації підлягають в першу чергу військовозобов'язані, які служили в армії і мають військово-облікову спеціальність, а необстріляних і непідготовлених новачків не будуть відразу відправляти в зону бойових дій. Про те, як проходить мобілізація, за якими критеріями відбирають призовників, що очікує тих, хто ухиляється від призову, розповідає газета «Факти».

Газета «Україна молода» розбиралася у тому, як ведеться активному користувачу iнтернету, коли у країні точаться реальні та віртуальні бої. Експерт видання наголошує, що ніхто не може гарантувати, що за кожний акаунт відповідає одна фізична особа. Найчастіше спільноти, які містять провокативні пости щодо останніх новин iз фронту, кількості загиблих або діяльності того чи іншого політика, створюють спеціальні люди, які мають у цьому фінансовий інтерес. Не рідкість, коли людям платять за коментарі, за навмисне підбурювання до ідеологічних сутичок в онлайні тощо. Тому розглядати соціальні мережі як альтернативу ЗМІ – можливо, але в жодному разі не сприймати їх як беззаперечну правду. Про це наголошується в статті «Невіртуальна війна, або Як соцмережі беруть участь у протистоянні на сході».

Україні цілком до снаги успішно подолати опалювальний сезон 2014-2015 років без російського газу, переконує газета «Голос України». На це вказують доволі серйозні чинники. По-перше, динаміка власного видобутку (в першому півріччі зростання на 33 відсотка). По-друге, скорочений за цей період майже на 10 відсотків обсяг споживання природного газу промисловістю. По-третє, очікувана динаміка реверсних поставок газу в останньому кварталі. Не виключено, що до кінця року збережеться від'ємний баланс газу, але дисбаланс між його надходженням і споживанням виявиться нестрашний, якщо не відмовлятися від тактики активного захисту: від вдосконалення систем опалення з використанням альтернативних джерел енергії, від встановлення приладів обліку усіх видів енергії і її ощадливого використання, від впровадження механізмів заохочення суб'єктів господарювання за економію енергетичних ресурсів. За нинішніх реалій навіть крапельна економія – знакова, наголошує газета.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

XS
SM
MD
LG