Доступність посилання

ТОП новини
03 серпня 2020, Київ 16:13

«Троянський кінь» від Путіна (огляд преси)


Сьогодні Українська православна церква (Московського патріархату) отримає нового предстоятеля. Спроба таємного «палацового перевороту», яка відбулась ще за часів хвороби митрополита Володимира, так і не була реалізована. Не в останню чергу, як переконує газета «Україна молода», завдяки величезному резонансу та увазі громадськості до процесів, що відбувались в УПЦ (МП). Саме через це і ситуація навколо обрання нового предстоятеля церкви iз суто церковної процедури перетворилася на подію загальнонаціонального значення. Адже від того, хто обійме цю посаду, залежатиме в тому числі і можливе створення Єдиної української помісної церкви, яка останні кілька років набула особливої актуальності. Заголовок публікації – «Спадкоємець Володимира».

Всупереч бажанню України Росія спрямувала до країни «гуманітарну місію» нібито під егідою Червоного Хреста. Експерти газети «Україна молода» попереджають: це може бути пастка. Адже відомо, як свого часу Росія так само «допомагала» сторонам конфліктів у Грузії, Придністров’ї тощо. «Гуманітарним вантажем» таких конвоїв від північного сусіда зазвичай виявлялася зброя, а «допомогою» – вторгнення військ і кривава розв’язка.

Києву категорично не можна погоджуватися на російський гуманітарний конвой, лише на російський конвой, який буде у складі місій США та ЄС, наголошує газета «День». Видання пише, що з одного боку, ідея гуманітарного конвою може бути спробою перевірити можливість вторгнення. З іншого, в Росії зараз починає розгортатися внутрішня пропагандистська тема. У колах поміркованих людей в оточенні президента педалюється тема про те, що Росії варто взяти участь у миротворчому контингенті ООН. Тобто вперше почали говорити про те, що, можливо, є сенс вводити такий контингент. Ідея можливого спрямування миротворців ООН – ознака того, що Росія починає посилено шукати вихід. Однак досі з українського боку ніхто так і не пояснив, навіщо країні приймати гуманітарну допомогу від агресора. І тим більше, що це може мати вигляд своєрідного «троянського коня».

У зоні проведення АТО на Донбасі дуже напруженою залишається ситуація і в сільськогосподарському секторі, пише газета «Голос України». Збитків зазнають і тваринники, і переробники. Однак найбільше дістається рослинницьким господарствам. Адже значну частину тракторів і вантажних автомобілів сільгосппідприємств реквізовано бойовиками. Однак і техніка, що залишилася, часто-густо не може вийти на поля, оскільки деякі з них заміновані, а до інших заблоковано під'їзди.

Через майже 4 місяці з початку АТО, в Україні активізувалися аферисти, охочі нажитися на війні. Серед таких людей – і псевдоволонтери, співробітники військкоматів і навіть ті, хто хоче отримати задарма земельну ділянку ближче до столиці. Однак, як нагадують експерти газети «Сегодня», всі довідки із зони бойових дій будуть перевірені, а термін за брехню – до 3 років в'язниці.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG