Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 18:00

Російський «гуманітарний конвой» намагався прорватися в Україну – Чалий


Заступник керівника Адміністрації президента Валерій Чалий

У ніч на середу російський «гуманітарний конвой» намагався прорватись на територію України. Про це в ефірі «5 каналу» заявив заступник керівника Адміністрації президента Валерій Чалий.

«Вночі у середу був ще один сценарій, де було намагання по суті прорватись через Харківську область уже з тими забороненими речами, я маю на увазі супровід російський. Це Червоний Хрест не сприйняв. Ситуацію вдалось втримати під контролем. Ми готові до цих викликів», – цитує слова Чалого прес-служба Адміністрації президента на їхній сторінці у Facebook.

Валерій Чалий зазначив також, що Україна може прийняти гуманітарну допомогу лише згідно з міжнародним правом та законодавством України.

«Конкретна наша взаємодія може відбуватися лише після отримання відповідної інформації від Червоного Хреста, проведення всіх процедур згідно з міжнародним правом і внутрішнім законодавством України», – наголосив Чалий.

Росія направила до України «гуманітарний конвой» із 280 вантажних автомобілів. У Червоному Хресті заявили, що Росія досі не узгодила, з чого саме складається її «гуманітарний вантаж».

Раніше у середу міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков запевнив, що російський «гуманітарний конвой» не пропустять через територію Харківської області. А прем’єр Арсеній Яценюк заявив про цинізм російської сторони в питанні наданні «допомоги». За словами голови уряду, Україна сама здатна забезпечити своїх громадян і може приймати гуманітарну допомогу виключно в межах міжнародного права і по лінії Червоного Хреста.

У п’ятницю пізно ввечері Валерій Чалий заявив, що Росія готувала «дуже серйозну провокацію» із введенням до України своїх «миротворців», але цю провокацію зірвано.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG