Доступність посилання

ТОП новини

Словаччина не хоче бути заручником російсько-українського конфлікту – Фіцо


Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо

Українські санкції щодо Росії можуть ускладнити постачання газу через Словаччину. Про це заявив сьогодні прем’єр Словаччини Роберт Фіцо на зустрічі членів уряду з представниками словацьких компаній SPP та Eustream.

«Україна – наш безпосередній сусід, зрозуміло, що громадян цікавить розвиток ситуації в Україні. Нашим обов’язком є, з однієї сторони, звернути увагу на можливі ризики, які є, й назвати їх», – вважає словацький прем’єр. При цьому, Фіцо зазначає, що «потрібно готувати рішення, які переконають, що їм немає чого боятись, якби дійшло до зупинок у постачанні газу».

Словаччина домовилась з компаніями SPP та Eustream, наголосив Роберт Фіцо, що за розвитком подій в Україні та Росії будуть і надалі уважно стежити. «Ми не хочемо бути заручником російсько-українського конфлікту, ми не можемо жертвувати нашими інтересами в ім’я якогось поєдинку, якого Словаччина ніколи не хотіла», – наголосив словацький прем’єр.

На думку Рроберта Фіца, Словаччина володіє достатніми резервами газу, щоб забезпечити ним як потреби співгромадян, так і промисловість.

«Ми навіть можемо реалізувати резервний потік газу в Україну», – наголосив прем’єр Словаччини.

28 квітня Київ та Братислава підписали меморандум про реверсне постачання газу в Україну. За словами українського прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, меморандум передбачає постачання до 8 мільярдів кубів газу на рік, але після певних досліджень ці обсяги можуть бути збільшені.

Словацький коридор, який може пропускати в Україну понад 10 мільярдів кубів газу щорічно, блокував «Газпромом».

На сьогодні Україні доступні два реверсні напрямки постачання газу – через Польщу та Угорщину. Але обсяги прокачування палива цими коридорами незначні.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG