Доступність посилання

ТОП новини

Росія не має права посилати в Україну будь-який вантаж без згоди Києва – США


США вимагають від Росії зупинити «дуже небезпечні і провокаційні» спроби щодо дестабілізації в Україні.

Речниця Білого дому Кейтлін Гайден застерегла Москву, що входження в Україну без згоди Києва є неприпустимим.

За словами Гайден, упродовж останніх тижнів була «ескалація» російської активності, спрямованої на дестабілізацію ситуації на сході України.

У Білому дому зазначають, що неможливо підтвердити повідомлення, що Україна знищила військову техніку, яка була частиною російського «конвою» і увійшла в Україну у четвер увечері.

«Росія не має права посилати свої машини, людей чи будь-який вантаж в Україну» без згоди української влади, зазначають у Білому домі.

У четвер ввечері стало відомо, що російський конвой з гуманітарною допомогою для мешканців Донбасу зупинився у Ростовській області, за 25 кілометрів від кордону з Україною. Міжнародний Червоний Хрест заявив, що встановив контакт із конвоєм на території Росії і намагається отримати повнішу інформацію про вміст вантажу майже трьох сотень вантажних автомобілів, які ось вже кілька днів рухаються в бік України.

Українська влада наголошувала, що готова впустити російську допомогу, якщо її перевантажать на кордоні під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Міністерство закордонних справ Росії натомість заявляє про «прямі загрози застосування сили» проти російського «гуманітарного конвою», який їде в Україну з 12 серпня.

Україна і Захід висловлювали занепокоєння, що Росія під приводом гуманітарної допомоги може направити в Україну свої війська, де наразі відбувається збройне протистояння між українськими військовими і сепаратистами. Москва звинувачення відкидає.

XS
SM
MD
LG