Доступність посилання

ТОП новини

Пора ввести проти Росії санкції найважчого калібру – польські політики


Варшава – Польські політики критично висловлюються про Берлінську чотиристоронню зустріч міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії. Вони говорять, що припинення антитерористичної операції за теперішньої ситуації де-факто означало б анексію Росією Донбасу. Політичні діячі вважають, що сьогодні Україна як ніколи раніше повинна рішуче домагатися від Заходу фінансової підтримки для продовження АТО.

Час і формат чотиристоронньої Берлінської зустрічі міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, Росії та України – невдалі. У цьому переконаний Яцек Саріуш-Вольський, польський євродепутат. «Єдиний позитив цієї зустрічі, – іронізує політик, – у тому, що вона показала, наскільки такі зустрічі не мають сенсу». Саріуш-Вольський критично оцінює пропозиції Києву припинити АТО. Він також вважає, що розмови міністрів були б ефективнішими за участі польської сторони. Євродепутат нагадує, що Франція, один із учасників Берлінської зустрічі, не відмовилася від контракту на продаж Росії військових кораблів «Містраль».

Країни НАТО повинні надати Україні допомогу зброєю, технічним спорядженням
Яцек Саріуш-Вольський

Саріуш-Вольський переконаний, що після неприхованого вторгнення на українську територію російської військової техніки настав час для чергового посилення Євросоюзом санкцій, спрямованих проти Росії. «Потрібно ввести санкції найважчого калібру, а країни НАТО повинні надати Україні допомогу зброєю, технічним спорядженням, а також підтримати українців даними військової розвідки», – сказав Радіо Свобода політик. Путін, говорить він, використовує для безпосередньої військової агресії в Україні свій «улюблений місяць» серпень, коли у європейських політиків сезон відпусток.

Саріуш-Вольський розмірковує: «Я вважаю, що Україна мусить вимагати негайного скликання Ради безпеки ООН, адже триває пряме військове вторгнення на її територію під російськими прапорами та з російськими розпізнавальними знаками». На думку політика, Путін змінив тактику, оскільки метод «зелених чоловічків» на Донбасі себе не виправдав. Водночас, каже Саріуш-Вольський, у Кремлі розраховують на мляву реакцію західних держав. На жаль, констатує євродепутат, поки що реакція Заходу на останні події на сході України недостатня й запізніла. На запитання Радіо Свобода, коли можна сподіватися рішучої й адекватної реакції ЄС і НАТО на російське вторгнення в Україну Саріуш-Вольський відповів, що у нього нема на це відповіді.

Росія зацікавлена Україною більше, ніж Заходом – Залевський

Павел Залевський, екс-депутат Європарламенту та голова Польсько-українського форуму також розчарований Берлінською зустріччю міністрів. За його словами, Київ не для того веде АТО, щоб перервати її на даному етапі й тим самим допомогти терористам від’єднати Луганську й Донецьку області від України. На думку Залевського, участь у Берлінській зустрічі Радослава Сікорського, польського міністра закордонних справ, була б зайвою. Політик категоричний: «Польський міністр має бути там, де вирішують проблеми, а не вдають, що їх вирішують». Залевський наголошує на тому, що у Берліні німецький і французький міністри представляли винятково свої країни, а не увесь ЄС.

Путін хоче на території Донецька й Луганська створити плацдарм для дестабілізації України
Павел Залевський

Говорячи про останні події на Донбасі, Залевський каже, що відкрите російське вторгнення в Україну для нього не є чимось новим. «Нове – це масштаб агресії. Він показує, що Путін вибрав варіант, яким хоче покласти край антитерористичній операції щонайменше на території Донецька й Луганська й створити там плацдарм для дестабілізації України», – поділився своїми міркуваннями з Радіо Свобода Залевський.

І Європа, і США повинні допомогти українцям, які розпочали цю боротьбу
Павел Залевський

Політик констатує, що в збройному протистоянні Росії Україна сьогодні самотня. Захід, каже він, не втручається в цей конфлікт безпосередньо, проте він мусить надати Україні фінансову допомогу і військову техніку, щоб українці могли ефективніше вести антитерористичну операцію. Водночас Залевський говорить: «Проблема полягає в тому, що Росія зацікавлена Україною більше, ніж Заходом, а це означає, що Захід на даний момент не має якихось дуже ефективних методів, які затримали б політику Кремля. Тому я не впевнений, що навіть наступні санкції щодо Росії вплинуть на неї. Їх треба ввести, бо Росія повинна знати, що її дії не залишаться безкарними. Та я не сподіваюся, що у відповідь на санкції російські військові вийдуть зі Східної України. Утім, я переконаний, що і Європа, і США повинні допомогти українцям, які розпочали цю боротьбу».

Залевський наголошує на істотній відмінності, яка є між збройною агресією Росії в Грузії та в Україні. Якщо в 2008 році західні суспільства не вельми переймалися подіями на грузинській землі, то за ситуацією в східноукраїнських областях вони стежать дедалі уважніше. Така увага, вважає Залевський, – це шанс на те, що громадськість чинитиме тиск на політичні еліти своїх держав і вимагатиме більшої рішучості щодо російського агресора. Політик каже, що понеділковий обстріл автобусів із луганськими біженцями – на сумлінні Путіна і його оточення. «Це чергова поразка кремлівської пропаганди», – наголошує Залевський.

Путін може припинити кровопролиття протягом кількох годин – Тишкевич

Роберт Тишкевич, заступник голови комісії закордонних справ польського Сейму каже, що останні події в Україні – це випробовування для всього ЄС. «Це дуже складна ситуація, це випробування європейської солідарності, адже російські санкції вдаряють по економіці багатьох країн Євросоюзу. Та попри сумніву і розбіжності всередині ЄС, ця солідарність складає іспит на зрілість», – вважає депутат. За його словами, сьогодні нема підстав вважати, що ЄС змінить свій курс щодо Росії та України. Він говорить: «У Європі всі визнають право України захищати свою незалежність і наводити порядок там, де діють терористи».

Економічні клопоти, проблеми з постачанням продуктів зроблять Кремль поступливішим
Роберт Тишкевич

На думку польського депутата, у Путіна є всі можливості, щоб завершити конфлікт в Україні протягом кількох годин. «Достатньо, щоб він забрав своїх найманців з території України, щоб росіяни почали спільно з українцями контролювати кордон, а також уклали договір з Україною про вирішення проблем шляхом діалогу, а не силовими методами» – сказав Тишкевич. Політик вважає, що Кремль веде гру на виснаження України та Євросоюзу. На його думку, ця гра припиниться тоді, коли аналітики Путіна переконаються, що вона не приносить результатів. «Я сподіваюся, що цей час близько. Економічні клопоти, проблеми з постачанням продуктів зроблять Кремль поступливішим», – сказав Тишкевич Радіо Свобода.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG