Доступність посилання

24 Червень 2017, Київ 03:39

Новий вирок по Болотній справі


Ілля Гущин, Олександр Марголін та Олексій Гаскаров (зліва на право) в Замоскворецькому суді Москви

Москва – Замоскворецький суд Москви виніс обвинувальний вирок чотирьом фігурантам кримінальної справи про зіткнення демонстрантів з поліцією на Болотній площі 6 травня 2012 року. Захист обвинувачених вже заявив, що оскаржуватиме цей вирок, а російська опозиція тим часом готується до нової акції, яка може пройти наприкінці вересня.

Нинішній вирок Замоскворецького суду Москви не перший за так званою Болотною справою, і в порівнянні з попередніми є відносно м'яким. Олексій Гаскаров та Олександр Марголін були засуджені на 3,5 роки в колонії загального режиму, а Ілля Гущин отримав 2,5 роки колонії загального режиму. Пенсіонерці Олені Кохтаревій суд призначив умовне покарання у три роки й три місяці позбавлення волі. Раніше організатори акції Сергій Удальцов і Леонід Развозжаєв отримали по 4,5 роки ув’язнення.

Сергій Удальцов у залі суду, 24 липня 2014 року
Сергій Удальцов у залі суду, 24 липня 2014 року

Леонід Развозжаєв у залі суду, 24 липня 2014 року
Леонід Развозжаєв у залі суду, 24 липня 2014 року

Адвокат Іллі Гущина Сергій Панченко зазначив, що незважаючи на відносно м'який вирок його підзахисному, є вагомі приводи для подачі скарги.

Ілля Гущин
Ілля Гущин

Не було ознак масових заворушень і ми відступити від цього не можемо – хоч би який компромісний термін Гущин отримав, це не привід для торгу

«Вирок стосовно Гущина звичайно відбувся набагато м'якше, ніж ми очікували. Але скарга буде, тому що основне питання залишається у даній справі відкрите. Ми будемо на цьому наполягати, тому що в даних подіях не було ознак масових заворушень і ми відступити від цього не можемо – хоч би який компромісний термін Гущин отримав, це не привід для торгу», сказав адвокат.

Болотна справа стосується кожного

Незважаючи на період відпусток і загальний настрій в російському суспільстві, підтримати фігурантів Болотного справи до будівлі суду прийшли більше 200 людей. Журналіст і правозахисник Ольга Романова вважає, що ця справа стосується кожного.

Справа розширюватиметься і будь-який з нас може підпасти під цю справу. Як ми бачимо, тут набір людей, які чи були вони 6 травня, чи не були вони 6 травня – нікого не цікавить

«Справа 6 травня не закінчується. І, як я розумію, слідча група працюватиме принаймні до листопада офіційно. Цей вирок останній з тих, що ми знаємо. Це означає, що справа розширюватиметься і будь-який з нас може підпасти під цю справу. Як ми бачимо, тут набір людей, які чи були вони 6 травня, чи не були вони 6 травня – нікого не цікавить», – зазначила Романова.

Наступна акція у вересні

Фігурантами Болотної справи стали до теперішнього часу більше 30 осіб. Хода та мітинг 6 травня на Болотній площі, які вилилися в сутички із поліцією, були узгоджені з московською владою. Російська опозиція вже планує нову акцію протесту на кінець вересня. Її деталі ще – в стадії обговорення, сказав в інтерв'ю Радіо Свобода один з організаторів акції Сергій Давідіс.

Одночасно відразу кілька тем у суспільній свідомості вимагають якогось публічного вираження і в першу чергу – це агресія проти України

«Одночасно відразу кілька тем у суспільній свідомості вимагають якогось публічного вираження і в першу чергу – це агресія проти України. Крім того, це та ізоляціоністська політика, яка витікає з зовнішньої агресивної політики. І ті соціальні наслідки, які вже має і ще матиме ця політика. Як це правильно сконструювати, так щоб не відлякати людей, щоб люди прийшли – це ось завдання, яке треба буде вирішувати», – сказав Давідіс.

За словами Сергія Давідіса, організаторам акції доведеться вирішити багато складних проблем для того, щоб в умовах масованої пропаганди в федеральних російських ЗМІ та агресії в суспільстві, захід став би якомога більш масовим.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG