Доступність посилання

ТОП новини

Суд Харкова заборонив діяльність організації «Юго-Восток»


Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури міста про заборону діяльності громадської організації «Общественное движение «Юго-Восток». Про це повідомляє прес-служби прокуратури Харкова.

«Суд визнав вагомими всі докази, надані прокуратурою, та ухвалив рішення заборонити громадську організацію «Общественное движение «Юго-Восток» шляхом примусового розпуску», – мовиться у повідомленні.

Прокурор міста Євген Попович, готуючи позов зазначив, що прокуратура проаналізувала масові заходи, організовані рухом «Юго-Восток», а також публічні виступи лідерів руху та з’ясували, що діяльність організації несе загрозу суверенітету України.

«Діяльність цієї організації несе у собі загрозу суверенітету України й безпеці її народу. Під час підготовки позову прокуратура всебічно проаналізувала масові заходи, організовані цим громадським рухом. Також виконано філологічний аналіз розмов і публічних виступів його лідерів. Результати всіх досліджень свідчать, що учасники цієї громадської організації неодноразово закликали до зміни конституційного ладу насильницьким шляхом і незаконного захоплення державної влади, агітували за порушення суверенітету й територіальної цілісності України», – цитує слова Поповича прокуратура Харкова.

Про створення руху «Юго-Восток» оголосили на мітингу у Харкові 30 березня. Координатор руху Юрій Апухтін заявив, що рух вимагатиме створення Південно-Східної федеративної республіки у складі України з розширеними повноваженнями та широкою автономією, а також надання державного статусу російській мові.

За словами Апухтіна, «Юго-Восток» об’єднує близько 30 громадських організацій Харкова, таких як «Великая Русь», «Суть времени» та «Русь триединая».

Активісти руху є постійними учасниками проросійських мітингів у Харкові.

XS
SM
MD
LG