Доступність посилання

ТОП новини

Mission Impossible


Російський гуманітарний конвой перетинає український кордон через контрольно-пропускний пункт Ізварине, 22 серпня 2014 року
Російський гуманітарний конвой перетинає український кордон через контрольно-пропускний пункт Ізварине, 22 серпня 2014 року

Російська «гуманітарна місія» увірвалась в Україну. Увірвалась з порушенням усіх міжнародних домовленостей і правил, з тими гуманітарними включно. Перемальовані, чи точніше – військові фургони із терміново «відбіленою», як здавалось у Кремлі, репутацією сунуть українськими теренами, як непрошені гості, везуть щось, про що ніхто, з Міжнародним Червоним Хрестом включно, нічого достеменно не знає, та й чи везуть справді гуманітарну допомогу – на сьогодні запитання без точної відповіді.

Росія в терміновому порядку надсилає 262 «відбілені» вантажівки на землю, де перед тим її «зелені чоловічки» старанно підірвали мости і дороги, розстріляли школи, лікарні, дитсадки, спалили заводи і крамниці, тобто привели край до стану гуманітарної катастрофи.

Найголосніше, як відомо, кричить злодій: «Піймай злодія!». За умов уміло витвореної дестабілізації Росія без опору світової громадськості вже гуманітарно «звільнила» Придністров’я, Абхазію, Південну Осетію. Той самий постсовєтскій синдром тягне її далі, тим більше, що з небувалим успіхом закінчилась акція «мовного захисту» в Криму.

Все відбувається, як у Герцена: «російський уряд діє як зворотне провидіння – виправляє на краще минуле, а не майбутнє». Для того, щоб встановити старі порядки, щоб відродити такий собі Євразійський союз у Кремлі вирішили остаточно повернути під свою опіку Україну, спочатку дестабілізувавши її прикордонні області, адже це такі великі й багаті землі. І знову вирішили надати допомогу, цього разу не тільки мовну, але й гуманітарну. На 262 білих конях «гуманітарки» Росія вирішила підкорити собі Україну, забувши, однак, що за роки незалежності виросло нове покоління, яке не буде жити з таким «гуманітарним» ярмом на шиї, що був Майдан, який навчив українців боротися, що Україна має інші – європейські плани.

«Гуманітарна місія» не вдасться, якби цього не прагнули у Москві. Місію не можна реалізувати, тому що вона зведена на брехні, підкупі й віроломстві, адже руку допомоги подають щиро і зі співчуттям, її подають безоплатно і вже точно – без відбілених «гуманітарних коней».

«Гуманітарна місія» не вдасться, тому що сьогодні агресивну закордонну політику Росії вже розпізнали й ті найбільш недалекоглядні політики, а українська влада здобула в Європі й світі багато однодумців.

Mission Impossible – російська місія не можлива ще й тому, що нескорений синьо-жовтий край розбудив Росію, в якій ті найсміливіші рівняються на український прапор.

Оксана Пеленська – дослідниця, співробітниця Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Авторка матеріалів для Української редакції Радіо Свобода впродовж багатьох років. Займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG